Sahil Güvenlik 4 Dalda 210 Askeri Personel Alımı

Sahil Güvenlik 4 Dalda 210 Askeri Personel Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığı askeri personel alımı yapıyor. Söz konusu kamu kurumu tarafından yayımlanmış olan müracaat kadrosuna göre 4 dalda 210 personel alımı yapılacaktır. Kara Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri bünyesinde istihdam sağlanacaktır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Askeri Personel Alımı

Alım kılavuzuna göre 80 topçu, 80 motorcu 35 aşçı ve 15 ikmal alımı gerçekleşecektir. En az lise veya dengi okullardan mezun olmuş olan adaylardan yapılacak olan alımlar için başvuru adaylarının 2023 yılı ocak ayı itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olması gerekmektedir. Ayrıca askerlik hizmetini üzerinden 5 yıldan fazla süre geçmemiş olması da aranan şartlar arasındadır işe alınacak olan personeller erbaş kadrosun da istihdam edilecektir.

Uzman Erbaş Alım ve Kadro Dağılımı Nedir?

80 topçu alımı: Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında Topçu, Torpidocu, Mayıncı veya Porsun sınıfından askerlik görevinizi tamamlamış olmanız gerekiyor.

80 motorcu alımı: Meslek Lisesi veya Endüstri Meslek Lisesi Gemi Makineleri veya Denizcilik/Makine Zabitliği bölümlerinde eğitiminizi tamamlamış olmanız gerekmektedir.

35 aşçı alımı: Meslek Yüksek Okulların (önlisans) aşçılık bölümü; liselerin ise aşçı, aşçılık veya mutfak bölümü mezunu olmak.

sahil-guvenlik-4-dalda-210-askeri-personel-alimi.jpg

15 ikmal alımı: Adayların meslek lisesinde bulunan yiyecek içecek hizmetleri alanında garson servis bölümüne mezun olmaları gerekmektedir. Ayrıca garson servis dalında ustalık kalfalık belgesi almış olan adaylar da bu ilana başvuru yapabileceklerdir. Fakat almış olduğunuz belgeleri Milli Eğitim Bakanlığı'nca onaylı olması istenmektedir. Başvuru şartlarının tamamını sağlamamanız durumunda yapacağınız başvurular geçersiz kabul edilecektir.

Kamu Personel Alımı Başvuruları Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak! Başvurular için Son Gün Yarın!

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanmış olan bu ilana başvurular alınmaya başlamıştır. https://www.turkiye.gov.tr/sahilguvenlik- komutanligi-is-basvurusu adresi üzerinden 16 Mayıs 2023 tarihi de dahil olmak üzere tamamlamış olmanız gerekmektedir.

2023 uzman erbaş alımı, 2023 erbaş alımı, 2023 askeri personel alımı, son dakika askeri alımlar.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.