Sahil Güvenlik Komutanlığı 600 Personel Alımı (Uzman Erbaş)

Sahil Güvenlik Komutanlığı 600 Personel Alımı (Uzman Erbaş)

Sahil Güvenlik Komutanlığı 600 personel alımı ilanı yayınlayarak başvuruları almaya başlamıştı. Uzman erbaş alımı ilanında sona gelindi. En az lise mezunu olan adaylar başvurularını 1 Şubat 2024 tarihi bitimine kadar yapması gerekiyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 600 Personel Alımı Başvuruları!

Uzman erbaş alımı ilanları yayınlanarak başvuruları almaya başlamıştı. Askeri personel alımı ilanları başvuruları 1 Şubat 2024 tarihinde sona erecek. Elektronik ortamda başvuru kabul edilecek.

Uzman Erbaş Alımı Branş Listesi

Askeri alımlar yayınlanmaya başlandı. 2024 yılı 600 uzman erbaş alımı kılavuzu adayların erişimine açıldı. En az lise mezunu adaylar arasından nasıl alım yapılacağı paylaşıldı. Kurbağa adam, ikmal (aşçı), motorcu, telsizci, muhafız, serdümen ve topçu alımı yapılacak.

Askeri Alımlar Neler?

Başvurular 1 Şubat 2024 tarihinde sona erecek. https://www.turkiye.gov.tr/sahilguvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. Başvuru ile ilgili detayların yer aldığı bilgilendirme kılavuzuna, www.sg.gov.tr internet adresinden ulaşılabilir.

Sahil Güvenlik Genel Başvuru Koşulları

Türk vatandaşı ve erkek olmak.

En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

2024 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1997 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

Askerlik görevini yükümlü erbaş/er veya sözleşmeli erbaş/er olarak yapmış veya yapıyor olmak.

Sözleşmeli erbaş ve erlerden; başvuru tarihleri içerisinde en az üç (3) yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süreleri içinde olanlar için 2024 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 29 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1995 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (22 Ocak 2019 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).

Askerlik hizmetini sürdürenler için kılavuzda da yer alan uygun nitelik belgesi almak.

Yapılacak yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri (yüzme dâhil), uygulamalı sınavlar ile mülâkat sınavında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek.

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sevk edilecek hastanelerden “Uzman Erbaş Olur” (Komando sağlık yeteneklerini karşılayan) kararlı sağlık raporu almak.

Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.

Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında daha önce subay (yedek subay dâhil), astsubay (yedek astsubay dâhil), uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’ndaki (Ocak 2024) diğer şartları taşıyor olmak. İrtibat ve bilgilendirme telefonu: 0 312 416 45 60.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.