POMEM Polis alımı 29. Dönem Sonuçları Açıklanacak

POMEM Polis alımı 29. Dönem Sonuçları Açıklanacak

Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı POMEM başvuruları 14 Kasım 2022 tarihinde elektronik müracaat kolaylığı ile başladı. Başvuru işlemlerinin ardından polis alımları başvuru yapan adaylar için polis alımı sonuçları merak konusu haline geldi.

Polis Akademisi tarafından 13 bin polis alımı başvuru süreci tamamlandı. Başvuru da bulunan adaylar için heyecanlı bekleyiş başladı. Adaylar başvuru süreci tamamlandıktan sonra sonuçların ne zaman açıklanacağını merakla bekliyor? Polis alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

“10.400 lisans (8.160 erkek ve 2.240 kadın), 2.600 ön lisans (800 erkek ve 1.800 kadın) olmak üzere toplam 13.000 Polis Akademisine öğrenci alımı (polis alımı) yapılacaktır.”

29. POMEM başvuru sonuçları açıklandıktan sonra; Polis Akademisine girmeye hak kazanan adaylar: “9 Kasım 2022 Salı günü saat 09.00'dan 08 Aralık 2022 Perşembe günü saat 17.00'ye kadar Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA ‘29. Dönem POMEM Giriş Sınavı’” ücreti ödemeleri gerekmektedir. Sınav ücreti 345 TL olarak açıklanmıştır.

“Şehit veya vazife malulü eş veya çocukları sınav ücreti alınmazken diğer lisans ve önlisans mezunu adaylardan ise hak kazananlar belirlendikten sonra sınav ücreti yatırmaları gerekiyor.”
Polis Akademisi tarafından belirlenen tarihler arasında sınav ücretini ödemeyen adaylar sınava katılamayacaklardır.

polis-alimi.jpg

POMEM sonuç sorgulama ekranı

29. POMEM Başvuru Şartları Neydi?

Türk Cumhuriyeti vatandaşları başvuru yapabilirler. En az 18 en fazla 30 yaşında olan adayların başvuruları geçerli sayılacaktır. Kadın adaylar 132 cm erkek adaylar da ise 167 cm boy şartı vardır. Uyarıcı madde konusunda tedavi görmüş adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Daha önce herhangi bir nedenle polis eğitimi kurumlarından çıkarılmış olanların başvuruları kabul edilmeyecektir. Herhangi bir siyasi partiye üyeliği olan adayların başvuruları yine geçersiz sayılacaktır.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum