POMEM 13 Bin Polis Alımı Sınav Tarihleri Belli Oldu! POMEM 2023 Duyurusu

POMEM 13 Bin Polis Alımı Sınav Tarihleri Belli Oldu! POMEM 2023 Duyurusu

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 13 bin polis alımı için ön başvuru sonuçları 1 Aralık 2022 tarihi itibariyle açıklanmıştı. Ön başvuru da başarılı olan polis adayları için sınav tarihleri ve parkur açıklandı! Detaylar için tıklayınız!

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesin de yayınlanan başvuru kılavuzuna göre 13 bin polis alımı yapılacağı duyuruldu ve 13 bin polis alımı için başvuru süreci tamamlandı. Ön başvuru sürecin de olumlu sonuçlanan adaylar için ise POMEM sınav tarihleri için yapılacak olan açıklama merak konusu haline geldi.

Polis Alımı Kontenjan Dağılımı Neydi?

“10.400 lisans (8.160 erkek ve 2.240 kadın), 2.600 ön lisans (800 erkek ve 1.800 kadın) olmak üzere toplam 13.000 öğrenci alımı yapılacaktır.”

Polis Akademisi Polis Alımı Sınav Aşamaları Belli Oldu!

Ön başvuru süreci olumlu sonuç alan adayların katılacağı sınav aşamaları belli oldu. Başvurusu kabul olan adaylar, ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik olmak üzere üç aşamalı sınava tabii tutulacaktır. Fiziki yeterlilik sınavın da başkanlık tarafından belirlenen şartları sağlayan adaylar başarılı kabul edilecek ve polis alımı için son aşama olan mülakat sınavına alınacaktır. Mülakat aşamasında da başarılı olan adaylar ise eğitim için ilgili kurumlara gönderilecek ve uygulamalı ve teori olmak üzere iki farklı alan da eğitim alacaklardır. Eğitim sürecini başarıyla tamamlamış polis adayları aldığı eğitim sürecin de not ortalamasına göre illere atamaları yapılacaktır.

29 POMEM’ e başvuru yapmış ve giriş sınavı için aday değerlendirme ve seçme sınavı müracaat kabul olan ve ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınavı aşamasına katılmaya hak kazanan adaylar giriş yapacakları sınav merkezlerini e-Devlet üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak öğrenebileceklerdir.

Sınav giriş yerinizi öğrenmek için tıklayınız.

29. POMEM Fiziki Yeterlilik Parkur Talimatı için Tıklayınız.

29. POMEM KPSS Sınav Sonuçları Kaç Puanla Kapattı?

“29. POMEM başvurularından önlisans ve lisans adayları başvuru yaptı. Adaylar başvuru yaparken KPSS 2022 puanı ile başvuru işlemlerini gerçekleştirdi. Lisans düzeyin de erkek adaylar için taban puanı 60, kadın polis adayları için ise taban puanı 65 olarak açıklandı. Önlisans için ise; erkek polis adayları en son 74.6 KPSS puanı ile başvuru yapabilirken, kadın adaylar ise 69.7 puan ile başvuru işlemlerini gerçekleştirdi.”

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.