Polis Fakültesine İlk Öğrenciler En Az Lise Şartı ile Alınıyor

Polis Fakültesine İlk Öğrenciler En Az Lise Şartı ile Alınıyor

Meclisten geçen düzenleme ile Polis Akademisi Fakültesi Kuruldu. 2023 yılında ilk kez açılan fakülteye öğrenciler kabul edilecek. En az lise mezuniyet şartı ile alınacak öğrencilerden istenenler haberimizde.

3 ay önce Polis Akademisi kapsamında yürütülmesi üzere Polis Fakültesi kurulma kararı alınmıştı. Kararın ardından kurulan Fakülteye bu yıl ilk öğrenciler alınacak. 2023 yılı öğrencileri, Polis Fakültesi’nin ilk öğrencileri olarak kayıtlara geçecek. İlk polis alımının lise mezuniyet şartları doğrultusunda gerçekleştirileceği bildirildi. EGM bünyesinde polis olmak isteyen en az ortaöğretimi mezunu vatandaşları ilgilendiren haberimizde tüm ayrıntılara yer verildi.

Polis Fakültesi Başvurularında KPSS Puanı Aranmayacak

Polis olmak isteyen adaylar ilgili fakülteye başvurmak istediklerinde KPSS’ye katılım şartı ile karşılaşmayacaklar. Onun yerine Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) puanına bakılacak. YKS puanı eşliğinde gerçekleşecek olan polis memuru alımları ile ilgili bilgilendirme Kamu Personeli Alım ekibimiz tarafından araştırıldı ve sizlere en net şekilde sunuldu. İşte yapılan bilgilendirme!

polis-fakultesine-ilk-ogrenciler-aliniyor.jpg

2500 Polis Alımı Gerçekleşecek

PMYO kapsamında polis alımlarının sayısı 2500 olarak bildirildi. Polis Meslek Yüksek Okulları her yıl gerçekleştirdiği geleneksel 2500 öğrenci alımını sürdürüyor. Öğrenci olarak okula kabul edilenler polislik eğitiminden geçiriliyorlar. Alınan 2 yıllık eğitim sonucunda Emniyet Genel Müdürlüğü kadrosuna polis olarak atanıyorlar. PMYO polis adayı başvuruları Ağustos ayında başlatılacak. Ancak başvuruda bulunmak isteyen adayların bu müracaata daha önceden hazırlanması gerekiyor. YKS’de düzenlenen TYT oturumuna katılmış olma zorunluluğunun olduğu unutulmamalıdır. Üniversite sınavının ilk oturumuna katılım sağlamış olanlar, bu sınavın sonucunda almış oldukları puan ile polislik başvuruda bulunulması mümkün.

Polis Fakültesi Eğitim Süreci ve Atamaları

Yeni kurulan Polis Fakültesine alınacak olan öğrencilerin nasıl bir eğitim sürecinden geçeceği birçok vatandaşımız için merak konusu oldu. Konu hakkında açıklamalar geldi. İşte bildirilen detaylar.
Fakülteye polis alımları YKS puanı eşliğinde olacaktır. Okula kabule dilen kişiler, 5 yıllık üniversite eğitimine tabi tutulacaklardır. Komiserlik eğitiminin de alınması ile komiser ya da komiser yardımcısı olarak göreve atanma gerçekleşecektir. EGM çatısı altında memuriyet süreci bu şekilde başlayacaktır.
Bu sene açılmış olan fakülteye başvuru şartları henüz açıkça bildirilmemiştir. Yaş sınırı hakkında da bir açıklama söz konusu değildir. Öğrencilerin YKS puanı ile okula kabul edileceği bildirilmiştir.

polis-fakultesine-ilk-ogrenciler-aliniyor.jpg

Son dakika Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Alımı

Lise Mezunu Polis Alımı

2023 Polis Alımı

Güncel Polis Alımı

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayın

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum