Polis Akademisi PMYO Müdürlüğü 4 Kamu Personeli Alımı

Polis Akademisi PMYO Müdürlüğü 4 Kamu Personeli Alımı

Polis Akademisi Başkanlığı PMYO tarafından yeni kamu personeli alımı ilanı geldi. Yayınlanan ilana göre PMYO 4 kamu personeli alımı yapacaktır. 2 farklı kadro da yapılacak olan alım için detaylar ve şartlar belli oldu!

Polis Akademisi Müdürlüğü kendi bünyesin de bulunan boş kadrolara atama yapmak üzere 4 kamu personeli alımı ilanı yayınladı. Yayınlanan ilana göre başvuru da bulunacak olan adaylar için başvuru şartları ve tarihleri belli oldu! Adaylar dan başvuru sırasın da KPSS puanı istenmemektedir.

PMYO Kamu Personel Alımı Başvuru Nitelikleri Belli Oldu!

İlana müracaat edecek olan adayların Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartlara haiz olması şartı aranır.

Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış veya muaf olmuş olması gerekmektedir.

Başvuru yapacak olan adayların devlet memuru olmasına engel olabilecek güvenlik soruşturmasın da engel halinin bulunmaması gerekmektedir.

Söz konusu ilan kılavuzuna göre adayların kamu hakların mahrum olmaması şartı kamu kurumu bünyesin de aranan şartlar arasındadır.

İlana başvuru yapacak olan adayların Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olması şartı aranmaktadır.

Personel Alımında İstenilecek Başvuru Belgeleri Nedir?

Talep iş formu, 4 tane vesikalık fotoğraf, erkek adaylar için askerlik durum belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, özgeçmiş belgesi ve özel şartlar bünyesin de istenilen başvuru belgeleri, başvuru belgeleri arasın da istenmektedir.

PMYO Memur Alımı Müracaatları Nasıl Yapılacak?

Polis Akademisi Müdürlüğü tarafından yayınlanan ilana göre başvuru yapacak olan adaylar 20 Ocak 2023 – 3 Şubat 2023 tarihleri arasın da başvuru yapacaklardır. Adaylar başvurularını Polis Akademisi Başkanlığı İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğüne şahsen başvuru yapacaklardır. Aynı adrese posta yoluyla yapılan başvurular da kabul edilecektir. Başvuru adresi: Eymir Mah. 49. Sk. PK: 06834 Ankara/Gölbaşı başvuru adresi olarak kılavuz da verilmiştir.

PMYO Kamu Personeli Alımı Duyurusu

2 farklı kadro da yapılacak olan kamu personeli alımı ilanına göre özel başvuru şartları nedir?

İşe alımlar iki farklı grupta gerçekleşecek olup; 1 işletme alanın da lisans mezunu, 1 hukuk mezunu, 1 Sosyoloji mezunu ve 1 Türk Dili ve Edebiyatı bölüm mezunu adaylardan alım yapılacaktır. Başvuru yapacak olan adayların alanında en az 10 yıl deneyim sahibi olması gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.