Polis Akademisi PMYO 2500 Kadın Erkek Polis Alımı Açıklaması

Polis Akademisi PMYO 2500 Kadın Erkek Polis Alımı Açıklaması

Polis Akademisi Polis Meslek Yüksek Okulu kapsamında 2.500 kadın ve erkek polis alımı yapacağını duyurmuştu. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından yapılan açıklamaya göre PMYO kapsamın da sınav yerleri ve tarihleri açıklandı.

Polis Alımı Duyurusu

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından az önce yayımlanmış olan duyuruya göre, lise mezunu adaylardan polis alımı hakkında açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre, kadın ve erkek adaylar içerisinden olmak üzere 2.500 polis alımı yapılacağı duyurulmuştu. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından güncel olarak müracaat kılavuzu yayınlandı ve başvuru süreci tamamlandı. Şartları sağlayan 81 ilde bulunan kişilerden müracaatlar kabul edildi ve değerlendirilme aşamasına alındı. Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre, 2000 erkek ve 500 kadın olmak üzere 2.500 polis alımı yapılacaktır.

Göreve başlayacak olan adayları belirlemek kaydı ile 2023 yılı kapsamında mülakat sınavına katılacak adayları sınav yeri ve tarihleri açıklandı. Kurum tarafından yapılan güncel açıklamaya göre:

“2023 yılı giriş sınavı kapsamında, aday değerlendirme ve seçme sınavı mülakat sınavı aşamasına katılacak olan adaylar sınav tarihlerini, T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet şifreleri ile ais.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir. İlan edilen sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylar mülakat sınavına tabi tutulacaklardır.

Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir. Adayların, sınav merkezine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.”

Lise Mezunu Polis Alımı Şartları Nedir?

Polis teşkilatları genellikle 18 ile 30 yaş arasındaki başvuruları kabul eder.

Başvuru yapabilmek için Türk vatandaşı olmanız gerekmektedir.

Sabıka kaydınızın temiz olması gerekebilir. Ciddi suçlar işlemiş kişilerin başvuruları genellikle reddedilir.

Lise mezunu olmanız gerekmektedir.

Genel sağlık muayenesinden geçmek zorunda olabilirsiniz.

Polislik mesleği fiziksel dayanıklılık gerektirebilir, bu nedenle fiziksel sınavları geçmek önemlidir.

Polis alım süreci genellikle yazılı sınavlar, fiziksel testler, mülakatlar ve psikolojik değerlendirmeler içerebilir.

Polis akademisine katılmak için gereken belirli bir eğitim süresi olabilir. Bu süreç boyunca polislik becerilerinizi geliştireceksiniz.

Sürücü ehliyetiniz olması, bazı polis teşkilatları için gerekebilir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.