Polis Akademisi 29. POMEM Sınav Sonuçları Açıklandı (POMEM)

Polis Akademisi 29. POMEM Sınav Sonuçları Açıklandı (POMEM)

Bekleyiş sona erdi ve Polis Akademisi Başkanlığı tarafından duyuru geldi! 29. POMEM sonuçları bekleyenler için Başkanlık tarafından sonuçlar açıklandı. Sonuç linki haberimizde verildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Akademisi Başkanlığının güncel yayımlamış olduğu duyuruya göre 29. POMEM sınav sonuçları açıklandı. Önlisans ve lisans mezunları başvuru yapmıştır. Bu yıl lise mezunlarından öğrenci alınacak mı? Fikrinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Önlisans öğrenim düzeyinde; 800 erkek ve 800 kadın polis alımı ve lisans öğrenim düzeyinde ise 8160 erkek ve 2240 kadın kontenjanda alım yapıldı.

Kurum yedek adayların listenin ileri bir tarihte açıklanacağını bildirdi. Yedek adaylar için yapılacak güncel duyuruları yine resmi siteden takip etmeniz gerekiyor. Posta veya bir başka yolla bilgilendirme yapılmayacaktır.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından konuya ilişkin; “29. Dönem POMEM Giriş Sınavı sonuçları açıklanmıştır. Adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir. Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar da resmi internet sitemizde açıklanacak olup; yedek olarak planlanan adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Bu nedenle sınav sonucunda yedek olarak belirlenen adayların yapılacak yedek planlamalar ile ilgili olarak resmi internet sitemizi takip etmeleri gerekmektedir. Tüm adaylara ilanen duyurulur.'' açıklaması yapıldı!

Polis Alımı Başvuru Şartları Neydi?

Yapılan yeni açıklamalara göre lise önlisans ve lisans eğitimini tamamlamış herkesten belirli kontenjanlar dahilinde alım yapılacaktır.

Yazılı sınav, sözlü ve uygulama sınavlarda başarılı olan Akademi de eğitim alırlar.

POMEM de geçerli olmak kaydıyla başvuru yapacağınızda yıl KPSS sınavından baraj puanını almış olmanız gerekir.

Hiçbir siyasi partiye yan kuruluşlarda dahil olmak kaydıyla üye olunamaz ve propaganda eylemlerine katılınamaz.

Kafa uyarıcı madde kullanımından tedavi görmüşler başvuru yapamaz.

Görev sürecinizde yanınızda silah bulundurma zorunluluğu vardır. Bu nedenle silah taşıma veya kullanmaya engel durumu olmamalıdır.

Bir yıl veya daha fazla süreyle hüküm yememiş olmak.

Polis okullarından çıkarılmamış olmak. (Sağlık sorunları bu maddenin dışında tutulmuştur. Disiplinsizlik ve aykırılık gibi olayları kapsar.)

SINAV SONUÇLARINIZI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayın

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.