Polis Akademisi 2023/1 Bekçi Alımı Güncel Duyurusu

Polis Akademisi 2023/1 Bekçi Alımı Güncel Duyurusu

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından az önce yapılan açıklama göre 2023/1 kapsamın da bekçi alımı için duyuru yayımladı. Yapılmış olan açıklamaya göre yazılı sınav belgesi hakkında bilgilendirilme yapıldı. Bekçi alımına dair detayları sizler için haberde

Bekçi Alımı İş İlanları

Geçtiğimiz günlerde bekçi olmak isteyen adaylar için başvuru sistemi açıldı ve bekçi adaylar işe alım sürecine katıldı. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 2023 yılı kapsamında 1. dönem bekçi alımı hakkında az önce duyuru yayımlandı. Yapılan açıklamaya göre, sınava katılacak adayların sınav yerleri belirlendi ve giriş belgeleri erişime açıldı. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak gerekli detaylara haberimizde yer verdik.

PA açıklaması: “2023/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı kapsamında 12 Haziran – 22 Haziran 2023 tarihleri arasında şahsen müracaatları alınan ve ön sağlık kontrolleri ile Fiziki Yeterlilik Sınavını başarıyla geçerek yazılı sınava girmeye hak kazanan adaylara 30 Eylül 2023 Cumartesi günü saat 14.00’te “2023/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı” yapılacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

2023 Bekçi Alımı Sınav Konuları Belli Oldu

Genel Yetenek 50 Soru:

  • Matematik / Sayısal
  • Türkçe / Sözel

Genel Kültür 50 Soru:

  • Anayasa Bilgisi,
  • Demokrasi ve İnsan Hakları,
  • Türkiye ve Dünya ile İlgili Genel,
  • Kültürel ve Güncel Sosyoekonomik Konular,
  • Tarih,
  • Coğrafya olarak açıklanmıştır.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi Sınav Duyurusu

Bekçi alımı sınavına katılacak olan adaylar, 100 sorudan oluşan sınava tabi tutulacaklardır. Adaylardan 100 soruluk sınav tesisini 120 dakika süre içerisinde cevaplaması beklenmektedir. 5 şıklı çoktan seçmeli sınav testi uygulanacaktır.

Sınava katılmaya hak kazanan adaylar, sınav giriş belgelerinin 22 Eylül 2023 tarihi itibari ile e - devlet sistemi aracılığı ile aşağıda vermiş olduğumuz link üzerinden erişebileceklerdir.

Sınav giriş belgesine ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.