PAEM 500 Polis Alımı Başvuru Şekli

PAEM 500 Polis Alımı Başvuru Şekli

EGM PAEM kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 500 askeri personel alımı yapacağı açıklamasında bulundu. EGM alımları KPSS puanı ile gerçekleştireceğini belirtti. Peki KPSS taban puanı kaç olacak? Sonuçlar ne zaman açıklanmış olacak?

Askeri Personel Alımı İlan Detayları

EGM PAEM bir güncel ilanda bulundu. İlana göre 6. dönem kapsamında 400 erkek ve 100 kadın olmak üzere toplam 500 kişi PAEM öğrenci alımı yapacağı açıklamasında bulundu. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın detayları haberimizde sunulmuştur.

Polis Alımı Başvuru Kriterleri

Başvuruda bulunacak kadın adayların hamile bulunmuyor olmaları gerekmektedir.

Kadın erkek adayların 18 yaşını doldurmuş olmaları ve 28 yaşını tamamlamamış olmaları gerekmektedir.

Eğitim olarak örgün eğitim veren herhangi bir üniversitenin Maliye Bölümü, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü, İstatistik Bölümü, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Bölümü, İşletme Bölümü, Uluslararası İlişkiler Bölümü, Hukuk Fakültesi, Tüm Mühendislik-Mimarlık Fakülte ve Bölümleri,
Biyoloji Bölümü, Ekonomi Bölümü, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü, Kimya Bölümü, Tarih Bölümü,

Matematik Bölümü, Psikoloji Bölümü, Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkiler Bölümü, Sosyoloji Bölümü, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık Bölümü, Fizik Bölümü, İktisat Bölümü, Kamu Yönetimi Bölümü, İlahiyat Bölümü diplomasına sahip olmak gerekmektedir.

KPSS Puan Şartı Var

2022 ya da 2023 yılında gerçekleşmiş olan Kamu Personel Seçme Sınavından lisans düzeyinde P - 3 puan türünden minimum 75 almış olmak şarttır.

Polis Alımı İlanı Başvuru Şekli ve Son Başvuru Tarihi

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan askeri personel alımları 18 Eylül 2023 tarihinde başlamıştır. Adaylar başvurularını 22 Eylül 2023 tarihine kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Başvurular online olarak https://ais.pa.edu.tr/ adresine yapılacaktır. Başvuru sonuçlarının 5 Ekim 2023 tarihine kadar açıklanmış olması beklenmektedir.
Başvuru sonuçlarının açıklanmasından haberdar olmak için cep uygulamamızı ücretsiz şekilde indirebilirsiniz.

Başvuru yapmak için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.