MSÜ ve Harp Okulları Sınav Sonuçları Açıklandı

MSÜ ve Harp Okulları Sınav Sonuçları Açıklandı

Harp Okulları Sınavına giren adayların merakla beklediği sınav sonuçları açıklandı. Harp Okulları sınav sonuçları için Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir açıklama geldi. Peki MSÜ Harp Okulları için kayıtlar hangi tarihler arasında yapılacaktır.

Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları sınavına giren adayların merakla beklediği sınav sonuçları açıklandı. Sınavı kazanan adayların çağrı işlemleri ise 15-29 Ağustos tarihi olup kayıt işlemleri 15 Ağustos’ta başlayıp 1 Eylül’de 2022 tarihinde son bulacaktır. Milli Savunma Üniversitesi harp okulları için almış olduğu adayların kontenjanlarında eksiklik olduğu halde hangi tarihler arasında alım yapılacaktır.

MSÜ ve Harp Okulları sınav sonuçları açıklandı. MSÜ Harp Okulları sınavını kazanan adaylar 15-29 Ağustos tarihleri arasında Aday çağrı işlemleri yapılacaktır. Adayların kayıt işlemleri 15 Ağustos ve 1 Eylül tarihleri arasında yapılacak olup alımlarda kontenjan boşluğu olunduğu halde 31 Ağustos ile 9 Eylül tarihleri arasında da ek yerleştirme çağırısı yapılacaktır. Ek yerleştirme kayıtları ise 31 Ağustos ve 13 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

MSÜ Açıklaması

Yerleştirme işlemleri süresi içerisinde adaylar gün içinde 1 den fazla çağrı kayıt işlemi yapabilirler,

Çağrı yapıldığı okul için adayların aday çağrı komisyonu tarafından yerleşmeye hak kazandığı gün içerisinde 3 kez aranacaktır eğer aramalarda ulaşılamaması durumundan adayların harp okulu adaylıkları sonlanacaktır,

Harp okulu için alımı yapılacak olan adayların güvenlik soruşturması devam edecektir,

Kayıt işleri için okula gelen adayların her okul için istenilen belgelerin yanında sağlık kurul sonucu gösteren Sağlık Raporu ve ön bilgilendirme raporu getirmesi gerekmektedir,

Aday sıralama listelerinde adayların sağlık muayene dahil edilmeden düzenlendiği belirtilmiştir,

Sınavı kazanan adaylar tercih ettikleri okula yerleşmesi için çağrılarının internette yayınlandığı tarih ve saatler arasında gelmezse harp okulu adaylıkları sonlandırılacaktır.

MSÜ Sınav Sonuçları

MSÜ harp okulları sınavına girmiş adayalar sınav sonuçlarını E devlet kullanıcı T.C numarası ve şifresi ile giriş yaptıktan sonra Çağrı sınav durumu sayfası üzerinden öğrenim sağlayabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.