MSB Sürekli İşçi Alımı Hakkında Duyuru Geldi 2023

MSB Sürekli İşçi Alımı Hakkında Duyuru Geldi 2023

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde güncel olarak yapılan son dakika açıklamasına göre işçi alımı hakkında duyuru yayımlandı. Yapılan açıklamaya göre, engelli ve eski hükümlü işçi alımı için sınav sonuçlarının açıklandığı belirtildi. Açıklama detayları...

Bakanlık İlanları Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde müracaat sürecinin tamamlanmasıyla yapılacak olan işçi alımı için güncel olarak duyuru yayımlandı. Yayımlanmış olan duyuruya göre işyerlerine işçi alınmasında uygulanacak usul ve esas kapsamında sürekli işçi alımı için sonuçlar açıklandı. Kamupersonelialim.com ekibi olarak yazıldı.

Personel Alımı Başvuru Şartları Neydi?

İlana başvurular her 2 kadro için de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından kabul edildi. Adayların İŞKUR üzerinden %40 engelli belgesine sahip olması veya eski hükümlü olarak kayda geçmiş olması gerektiği açıklanmıştı. Her iki kadro içinde askerlik için muafiyet belgesi arandı. Sosyal Güvenlik Kurumları tarafından emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığından yararlanamıyor olan adaylardan gerçekleşecek olan bu alımlar için başvuru süreci tamamlandı. Şartların sağlanması halinde kadın ve erkek adaylardan müracaatlar kabul edildi.

İşçi Alımı Güncel Açıklama

21 Haziran 2023 tarihinde gerçekleşen Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı işyerlerinde istihdam edilmek üzere işçi alımı için sınav sonuçları açıklandı. Sonuçlar adaylara 18 Temmuz 2023 tarihi itibariyle kurumun resmi internet sitesi üzerinden ilan edildi. Adaylar sonuçlarına T.C. kimlik numaraları ile online olarak ulaşabildiler. Sınav sonucunda yanlışlık olduğunu düşünen adaylar için 31 Temmuz ve 4 Ağustos tarihleri arasında sınav itiraz süreci tamamlandı. Komisyon tarafından incelenen itirazların sonuçları ise açıklandı.

Sınav sonuçlarına itirazda bulunan adaylar, Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden konuya ilişkin T.C. kimlik numaraları ile giriş yaparak bilgiye ulaşabileceklerdir. Adaylara söz konusu durumda sınav sonuçlarıyla ilgili ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır. Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuru tebligat niteliğinde sayılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.