MSB MEBS Yeni Astsubay Alımı Başvuruları Sürüyor (23 Aralık Son)

MSB MEBS Yeni Astsubay Alımı Başvuruları Sürüyor (23 Aralık Son)

MSB MEBS Okulu sınavları düzenlenecek olan yeni astsubay kamu personeli alımı başvuruları devam ediyor. 2021 yılı dış kaynaktan muvazzaf Astsubay adayı olabilmek için başvuru şartları ve başvuru tarihleri MSB tarafından açıklandı.

MSB tarafından yapılan açıklamalarla bünyesine 2021 yılı dış kaynaktan temin edilecek muvazzaf yeni astsubay alımı yapılacağı duyurulmuştu. Milli Savunma Bakanlığı başvuruları 23 Aralık 2021 tarihinde sona erecek.

Muvazzaf Astsubay Nedir?

Muvazzaf astsubay Türk Silahlı Kuvvetleri personel kanunu kapsamında en az iki yıl süreli fakülte ya da yüksekokulları bitiren ve MSB tarafından açıklanan alım şartlarını taşıyan erkek adaylardan istihdamı ile alınan astsubaylardır.

Astsubay kamu personeli alımı için başvuran adayların tüm seçim mertebelerini geçmesini takriben başarı sıralamasına göre kontenjana girenler muvazzaf astsubay adayı statüsünde “astsubay temel askerlik ve astsubay anlayışı kazandırma (ASTTASAK) eğitimi” tabi tutulurlar.

Düzenlenen bu eğitimi başaran astsubay adayları Astsubay Çavuş rütbesi alarak kendi alanları ile ilgili kursa gönderiliyor. Düzenlenen bu kursu başarılı bir şekilde bitirenler komutanlıklar bünyesinde kadrolarda göreve başlarlar.

MSB Astsubay Alımı Kimler Başvuru Yapabilecek?

MSB astsubay alımı için Ön lisans mezunu adaylar için 25 yaşından büyük olmayanlar,

Lisans mezunu olanlar için 27 yaşından büyük olmayanlar,

2020 yılı KPSS sınavı KPSS P93 ön lisans puanı en az 60 olan, 2020 ve 2021 yılı KPSS P3 lisans puanı en az 60 olanlar başvuru yapabiliyor. Lisans mezunu adayların KPSS P93 puanı değerlendirmeye alınmıyor.

Bando astsubay devlet personel alımı başvurusu yapacak adaylarda KPSS şartı aranmayacak ve MSB tarafından düzenlenecek genel kültür sınavından asgari 50 puan alması gerekmekte.

MSB Yeni Astsubay Personel Alımı Başvuruları

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar için başvurular 23 Aralık 2021 tarihine kadar “personeltemin.msb.gov.tr” adresinden e devlet şifresi ile giriş yapılarak online olarak yapılmaya devam ediyor. Askeri alımlar için anlık ilanları sunuyoruz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.