MSB Devlet Memuru Olmak İçin Yeni Düzenleme Yapıldı

MSB Devlet Memuru Olmak İçin Yeni Düzenleme Yapıldı

Milli Savunma Bakanlığı ilk defa devlet memuru unvanında atanacaklar için sınavlarda şehit ve gazi yakınlarına düzenleme yapıldı. MSB düzenleme yönetmenliği Resmi Gazete üzerinden yürürlüğe girdi. Düzenlemeler ve yönetmenlik detayları…

Milli Savunma Bakanlığı devlet memuru unvanı için yapılan sınavlarda bazı düzenlemeler ile yönetmenliği yayınladı. Resmi Gazete üzerinden “Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” adı altında değişikliğe gidildi.

Devlet memuru ilk defa atanacaklar için yapılacak olan sınavlar ve işlemlerle ilgili usul ve esasların yer aldığı yönetmenlikte sınav katılımı ile ilgili kapsamda bazı düzenlemeler yapıldı.

%10 Ek Puan!

Yeni düzenleme de şehit, gazi eş ve çocuklarının, anne, baba veya eşinin bu durumu gösterir belge ile başvuru yaptıklarında, sınav puanına ve aldığı puanın %10 eklenerek hesaplama yapılmasına dair yer verildi. Buna göre ek puan düzenlemesinin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri erbaş ve erler dahil askeri personel, Sahil Güvenlik Hizmetleri birimine bağlı personel ve Jandarma Genel Komutanlığı birimine bağlı Sahil Güvenlik Komutanlığı görevli sözleşmeli erbaş ve er yararlanacağı bildirildi.

Ayrıca; Emniyet Teşkilatından emniyet hizmetleri sınıfında personel ve Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı personelinden, harp, vazife malullerinin, Terörle Mücadele Kanunu, 2330 Sayılı Nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanun ile İstiklal Madalyası Verilmiş Bulunanlara Vatani Hizmet Tertibinden Şeref Aylığı Bağlanması Hakkında Kanun kapsamında aylık bağlananlar ile aylık bağlanmasını gerektiren kanunlara göre harp veya vazife malulü sayılanların eş ve çocuklarının yararlanacağı belirtildi.

Adaylar sınav sonuçlarına, Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden 10 gün içerisinde Personel Genel Müdürlüğünde olacak şekilde dilekçe ile itiraz talebinde bulunacak. İtirazlar 10 gün ardından 15 iş günü içerisinde incelenerek karar verilecek. Karar sonucu adaylara yazılı olarak bildirilecek.

Yönetmenlik Kılavuzu.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

İnstagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum