MSB Askeri Personel Alımı Başvuru Ekranı! En Az İlköğretim Mezunu

MSB Askeri Personel Alımı Başvuru Ekranı! En Az İlköğretim Mezunu

MSB askeri personel alımı için başvuru ekranını açtı. En az ilköğretim mezunu adaylar arasında nasıl alım yapacağını paylaştı. Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere sözleşmeli er alımı başvuru şartları açıklandı.

MSB Askeri Personel Alımı Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere sözleşmeli er alımı yapacağını duyurdu. Kara, deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına yapılacak olan personel alımı için başvuru şartlarını taşıyan adayların başvuru yapabileceği belirtilmiştir.

Daha önce Türk Silahlı Kuvvetleri'nde askeri personel olarak ataması yapılmamış olan adayların başvuru yapabileceği belirtilmiştir.

Milli Savunma Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Şartları:

Askeri personel olmak için en az ilkokul mezunu adayların başvuru yapabileceği belirtilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup kamu haklarından mahrum bulunmayan adayların ve herhangi bir nedenden dolayı askeri okullardan ilişiği kesilmemiş olan adayların başvuru yapabileceği belirtilmiştir.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde daha önce askeri personel subay astsubay uzman jandarma ya da uzman erbaş olarak ataması yapılmamış olan adayların başvuru yapabileceği belirtilmiştir.

Herhangi bir suçtan hüküm giymemiş olup terör örgütü ile ilgili hiçbir bağlantısı olmayan siyasi partilere daha önce üyeliği yapılmamış olan TSK Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı sağlık yeteneği yönetmenliğinde sözleşmeli erler için belirtilen şartları Taşıyan adaylar başvuru yapabilecektir.

Milli Savunma Bakanlığı Askeri Personel Alımı Başvuru Şekli Ve Tarihi:

Başvurular 17 Ağustos 2022 tarihinde başlamış olup başvuruların Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılacağı belirtilmiştir. 22 Ağustos 2022 tarihinde bitecek olan başvuruların Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin adresi üzerinden yapılacağı açıklanmıştır.

MSB başvuru ekranı

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum