MSB 80 Sivil Memur ve Düz Memur Alımı Başvuruları

MSB 80 Sivil Memur ve Düz Memur Alımı Başvuruları

MSB 80 sivil memur ve düz memur alımı bitiyor. Millî Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında istihdam edilmek üzere; “Millî Savunma Uzmanlığı Yönetmeliği” ve "Silahlı Kuvvetler Uzmanlığı Yönetmeliği" ile alım yapılacak.

Milli Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı için 80 sivil memur alımı ve düz memur alımı başvuruları sona eriyor.

Millî Savunma Uzman Yardımcılığı kadrolarına alınacak personel Millî Savunma Bakanlığı Merkez Teşkilatında; Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcılığı kadrolarına alınacak personel ise Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında görev yapacaktır.

MSB 80 Sivil Memur ve Düz Memur Alımı Başvuru Şartları

657 sayılı Devlet Memurlar Kanunu’nun 48. Maddesindeki genel şartları taşımak,

35 yaşını doldurmamış olmak,

Kılavuzda yayınlanan kadro unvanları için belirlenen niteliklere sahip olmak,

Herhangi bir suçtan mahkum olmamak,

2020 ve 2021 KPSS’ den kılavuzda belirtilen puan türlerinden istenilen asgari puanı almış olmak,

Her ne sebeple olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılmamış olmak, (Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı Kadroları için geçerlidir.) gibi genel şartları bulunmaktadır.

MSB 80 Sivil Memur ve Düz Memur Alımı Başvuru Şekli ve Tarihleri

Memur alımı için başvuruda bulunacak adaylar 29 Aralık 2021 ile 30 Ocak 2022 tarihleri arasında başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Adaylar https://personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda online yapılacaktır. Adaylar siteye girerek E-Devlet şifresi ile giriş yapıp Tercih Yap ekranından başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sözlü sınav tarihi ve yeri https://personeltemin.msb.gov.tr adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır. Adayların başvuruda belirttiği elektronik posta adresine ve cep telefonuna kısa mesaj (SMS) ile bilgilendirme yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.