MSB 46 Şehir İşçi, Memur ve Kamu Personeli Alımı Başvuru Formu

MSB 46 Şehir İşçi, Memur ve Kamu Personeli Alımı Başvuru Formu

Milli Savunma Bakanlığı 46 ilde 338 memur ve kamu görevlisinin işe alınacağını duyurdu. Milli Savunma Bakanlığı personeli alımı hangi illerde istihdam ediliyor? Adayların nereye ve nasıl başvurabilecekleri ile ilgili detayları yazımızda bulabilirsiniz.

MSB 46 ilinden personel alımı için başvurular başlamıştır. Adaylar rehberi inceleyerek başvurularını 31 Ağustos 2021 tarihine kadar yapacaklardır. Lise, önlisans ve lisans mezunları başvurabilir.

Şehirlerin Listesi

Ankara, Kars, Zonguldak, Van, Erzurum, Kırşehir, Muş, Çorum, Isparta, Bingöl, Giresun, Samsun, Antalya, Diyarbakır, Ardahan, Mardin, İzmir, Erzincan, İstanbul, Manisa, Kastamonu, Kayseri, Sakarya, Karaman, Konya, Hakkari, Ağrı, Kahramanmaraş, Elazığ, Malatya, Gümüşhane, Artvin, Tunceli, Ordu, Adıyaman, Sivas, Yozgat, Gaziantep, Bursa, Adana, Çanakkale, Şırnak, Şanlıurfa, Tokat ve Edirne şehirlerine istihdam yapılıyor.

Personel Unvan Dağılımı

Doktor, diyetisyen, gıda mühendisi, veteriner, sosyal hizmet uzmanı, psikolog, fizyoterapist, sağlık teknisyeni (fizik tedavi), hemşire, kütüphaneci, destek personeli, güvenlik ve güvenlik görevlisi, teknisyen, tekniker ve büro elemanı alımı olarak yapılabilmektedir.

Başvuru Formu ve Adres

Adayların personeltemin.msb.gov.tr adresinden elektronik ortamda başvuru yapmaları gerekmektedir.

Genel Başvuru Koşulları

Memur olmak için hiçbir engel olmamalı. KPSS 2020 sınavına katılıp puan almış, notlandırma tablosunda (tablo-2) her bir kadro için belirlenen niteliklere sahip, süresi içinde başvuruda bulunmuş ve istenen belge ve bilgileri başvuru belgesi ile birlikte ibraz etmiş olmak.

Sınav Başvurusu:

a) Başvuruları 31 Ağustos 2021 tarihi bitimine kadar http://personeltemin.msb.gov.tr adresinden online olarak yapılacaktır.

NOT: Genel ağ ortamı (İnternet) dışında dilekçe, mektup, posta vb. Ön talepler kabul edilmeyecek, bu taleplere cevap verilmeyecek ve herhangi bir işlem yapılmayacaktır.

b) Adaylar internet adresine girerek e-devlet şifresi ile başvuru ekranını açtıktan sonra başvuru sihirbazını kullanarak tüm adımları tamamlayarak 'Tercih Yap' ekranına yönlendirilecektir. Tercih işlemini tamamladıktan sonra, 'Tercihlerimi göster' düğmesini tıklayarak kayıtlı tercihlerinizi kontrol edebileceksiniz.

Sınav Tarihi ve Yeri:

a) Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sözlü sınavının tarih ve yeri https://personeltemin.msb.gov.tr adresinde duyuru olarak yayınlanacaktır. Ayrıca T.C. Başvurunun ön sonuçlarının açıklanacağına ilişkin duyuru Milli Savunma Bakanlığı'nın sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır.

b) Bilgiler, adayların belirtmiş oldukları e-posta adresine veya cep telefonuna kısa mesaj (SMS) ile gönderilecektir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum