MSB 46 Şehir 338 Kamu Personeli ve Memur Alımları

MSB 46 Şehir 338 Kamu Personeli ve Memur Alımları

Milli Savunma Bakanlığı 46 şehirde 338 kamu personeli ve memur alımı yapılacağı ilan edildi. MSB personel alımı hangi şehirlere yapılıyor? Adaylar başvurularını nereye ve nasıl yapacağı detayları yazımızda…

Milli Savunma Bakanlığı 338 Kamu Personeli ve Memur Alımları

MSB 46 şehir personel alımları başvuruları alınmaya başlandı. Adaylar kılavuzu inceleyerek 31 Ağustos 2021 tarihi bitimine kadar başvuru yapılacak. Lise, önlisans ve lisans mezunu olanlar başvuru yapabilir.

Alım Yapacak Şehir Listesi

Ankara, Kars, Zonguldak, Kırşehir, Van, Bingöl, Muş, Giresun, Çorum, Samsun, Diyarbakır, Mardin, Erzurum, Ardahan, Erzincan, Isparta, Antalya, İstanbul, İzmir, Manisa, Kastamonu, Kayseri, Sakarya, Konya, Hakkari, Karaman, Kahramanmaraş, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Tunceli, Yozgat, Sivas, Ordu, Gümüşhane, Artvin, Adana, Gaziantep, Çanakkale, Bursa, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Ağrı, Edirne ve Rize şehirleri yapacak.

Kadro Unvan Dağılımı

Tabip, diyetisyen, gıda mühendisi, veteriner hekim, sosyal çalışmacı, psikolog, fizyoterapist, sağlık (fizyoterapi) teknikeri, hemşire, kütüphaneci, destek personeli, koruma ve güvenlik görevlisi, teknisyen, tekniker ve büro personeli alımı olarak yapılabilir.

Başvuru Şekli ve Adresi

Adaylar https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden elektronik olarak yapılması gerekiyor.

Genel Başvuru Şartları

Devlet memuru olmaya engeli bulunmaması gerekiyor. 2020 yılı KPSS sınavına katılmış ve puan almış olmak, nitelik tablosunda (tablo-2) bulunan her bir kadro unvanı için belirlenen niteliklere sahip olmak, süresi içinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenen belge ve bilgileri vermiş bulunmak.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum