MSB 338 Kamu Personeli Alımı Başvuru Ekranı (31 Ağustos Son)

MSB 338 Kamu Personeli Alımı Başvuru Ekranı (31 Ağustos Son)

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Resmi Gazete üzerinden paylaşılan ilanda 338 kamu personeli alımı yapılıyor. MSB personel alımı başvuru ekranı adayların erişimine açıldı. MSB başvuru şartları neler.

Milli Savunma Bakanlığı 330 kamu personeli alımı yapılacağını açıkladı. MSB personel alımı açıklamasına göre ilan resmi gazete üzerinden yayınlandı.

Adaylar için başvuru ekranı sayfa sonuna ilave edildi. Kılavuzu dikkatli incelemeden başvuru yapılması tarafınızın hak kaybına neden olabilir.

Şehir listesi

İstanbul, İzmir, Manisa, Kastamonu, Kayseri, Sakarya, Kars, Zonguldak, Kırşehir, Van, Bingöl, Muş, Giresun, Çorum, Samsun, Diyarbakır, Mardin, Erzurum, Ardahan, Erzincan, Isparta, Antalya, Rize, Konya, Hakkari, Karaman, Kahramanmaraş, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Tunceli, Yozgat, Sivas, Ordu, Gümüşhane, Artvin, Adana, Gaziantep, Çanakkale, Bursa, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Ağrı, Edirne ve son olarak Ankara illerine alımlar yapılacaktır.

Başvurular Nasıl Yapılır

Başvurular Milli Savunma Bakanlığının resmi sitesi olan personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden başvurularını online olarak elektronik ortamda yapılacak. Başvuruda bulunacak kişiler için başvurular sadece online olarak yapılabilecek olup şahsen veya posta yolu ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Sınava başvuru yapacak adaylar için sınav başvuruları 11 Ağustos tarihinden beri alınmaya başlamış olup en geç müracaatların ise 31 Ağustos 2021 tarihinde sona ereceği belirtiliyor.

Sınav Başvuru Şartları

Sınava başvuru yapacak adaylar için başvuruda aranan şartlar olarak Tescilli suçlardan mahkum olmama, ÖSYM (Ölçme, seçme ve yerleştirme başkanlığı) tarafınca yapılan kamu personeli seçme sınavından başvuru kılavuzunda da belirtilen puana sahip olma, başvuru kılavuzunda yer alan tabloda başvuru yapacağı unvanın gerektirdiği özel şartları taşıma şartları aranmaktadır.

Başvuruda gerekli bilgileri ve belgeleri eksiksiz bir şekilde belirtilen tarihler içerisinde teslim etme şartları aranmaktadır. Başvuru yapacak adaylarda herhangi bir ikamet şartının aranıp aranmadığı belirtilmedi. Başvuru şartlarını taşıyan tüm adaylar ilana başvuru yapa bilecektir.

Başvuru kılavuzu

Başvuru ekranı

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.