MİT Kamu Personeli Alımı Kariyer İlanı

MİT Kamu Personeli Alımı Kariyer İlanı

Yayımlanan personel alımı ilanlarına göre MİT personel alımı yapıyor. İlana göre Teşkilat bünyesinde istihdam edilmek üzere farklı unvanlarda personel alımı yapıyor. Personel alımı için başvuru şartları belirlendi. Detaylar haberimizin devamında.

Milli istihbarat teşkilatı bünyesinde istihdam edilmek üzere personel alımı yapacağını duyurdu. İlana göre 4 farklı unvanda personel alımı yapılıyor. İstihbarat uzmanı, dil uzmanı, koruma ve güvenlik görevlisi ve mühendis olmak üzer 4 unvanda personel alımı ve askeri personel alımı yapılıyor.

İstihbarat Uzmanı Alımı İçin Başvuru Özel Şartları;

En az 4 yıllık örgün eğitim veren lisans programlarının herhangi birinden mezun olmak.

Sınav sonuçları 2017 yılı ve sonrasına ait olmak üzere İngilizce, Fransızca, Almanca dillerinin birinden 70 veya üzeri YDS puanı almış olmak ya da İngilizce için 70 veya üzeri YDS puanı almış olmak.

Dil Uzmanları Alımı İçin Başvuru Özel Şartları;

İngilizce, Fransızca, Almanca dilleri için; üniversitelerin ilgili dilde Mütercim-Tercümanlık, Dilbilim, Çeviribilim, Edebiyat bölümleri, Öğretmenlik örgün lisans programlarının birinden mezun olmak.
İspanyolca, İtalyanca ve Hollandaca dilleri için, üniversitelerin en az 4 yıllık örgün eğitim veren lisans programlarının herhangi birinden mezun olmak.

Koruma Ve Emniyet Memuru Alımı İçin Başvuru Özel Şartları;

Üniversitelerin en az 4 yıllık örgün eğitim veren lisans programlarının herhangi birinden mezun olmak şartıyla 29 yaşını doldurmamış olmak.

Mühendis Alımı İçin Başvuru Özel Şartları;

Bilgisayar, elektronik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme, matematik veya fizik mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

MİT Personel Alımı Başvuru Şekli Ve Tarihi;

Başvurular MİT Kariyer resmi internet sayfası üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. Başvurular linki üzerinden yapılacaktır. Henüz başvuru tarihi belirtilmemiştir.

Başvuru ekranı.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.