Milli Savunma Üniversitesi Personel Alımı

Milli Savunma Üniversitesi Personel Alımı

Milli Savunma Üniversitesi Akademik personel alımı ilanları için profesör ve doçent alımı yapılacaktır.

Milli Savunma Üniversitesi akademik personel alımı ilanı verildi. Profesör ve doçent alımı yapılacak olan kadrolar için 15 gün içinde aşağıda kapsamı belirtilen başvuru dosyası ile birlikte şahsen başvuru yapılması gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI

a. Fakültelerin lisans dereceli bölümlerinden mezun olmak,

b. MSÜ Akademik Personelin Seçimi, Atanması, Görevleri ve Görevde yükseltilmesi Yönetmeliği’nde belirtilen genel ve özel şartları taşımak,

c. Doktor öğretim üyeliğine başvuru için en az 55 yabancı dil puanına sahip olmak,

ç. Öğretim üyesi dışındaki kadrolara yapılacak başvurular için yabancı dil sınav sonucu en az 50, ALES sonucu en az 70 olmak (öğretim görevlisi kadrosuna başvuran ve doktorasını tamamlamış̧ olan adaylar için bu şart aranmaz. Jüri değetlendirmesinde; adayın son beş yıla ait sınav belgesi bulunmaması halinde ALES puanı 70 olarak kabul edilir.),

Başvuru Koşulları

Fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun olması gereken adaylar, 13-17 Aralık tarihleri arasında değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

Giriş sınav tarihleri 20-30 Aralık 2021’de gerçekleşecek olup, asil ve yedek adaylar 5-7 Ocak tarihinde açıklanacaktır. 5-7 Ocak tarihinden sonra adaylar ilgili pozisyonlara yerleştirilecektir. Milli Savunma Üniversitesi personel alımı için ilgili ilanlara başvuru yapabilirsiniz. Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi kadroları için de başvurunuzu kısa sürede yapabilirsiniz.

Başvuru Şekli ve Yeri

1987 ve sonraki yıllarda doğmuş olma şartı bulunan adayların en az 55 yabancı dil puanı alması gerekiyor. ALES üzerinden de 70 puan alması gereken adayların ilanda belirlenen şartları taşımış olmaları gerekiyor. Milli Savunma Üniversitesi personel ilanları için kurumun resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapılması mümkün olmaktadır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.