Milli Savunma Bakanlığı MEBS Askeri Personel Alımı Başvuru Ekranı

Milli Savunma Bakanlığı MEBS Askeri Personel Alımı Başvuru Ekranı

Milli Savunma Bakanlığı MEBS en az ilkokul mezunu askeri personel alımı yapılacağını ilan etti. MSB personel sözleşmeli er alımı yapacağını duyurmuştu. Başvuru ekranı açıldı.

Milli Savunma Bakanlığı askeri personel alımı 2022 yılı için başvuru kılavuzunu yayınladı. Milli Savunma Bakanlığı en az ilköğretim mezunu aday alımları gerçekleştireceğini duyurdu. Milli Savunma Bakanlığı başvuru ekranı açıldı. Sınavlar MEBS okulunda…

Milli Savunma Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları

Türk vatandaşı ve erkek olması, en az ilköğretim mezunu olması, askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 25 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1997 tarihinden sonra doğanlar), Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2022 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1997 tarihi ile 31 Aralık 2002 tarihleri arasında doğanlar), askeri okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden herhangi bir sebeple ilişiği kesilmemiş olması, kamusal haklarından mahkum bırakılmamış olmak, boy ve kilo standartlarında olması ve bazı şartları bulunmaktadır.

Milli Savunma Bakanlığı Askeri Personel Alımı Başvuru Şekli

Adaylar başvurularını https://personeltemin.msb.gov.tr/ resmi internet sitesinden giriş yaparak elektronik ortamda yapılacaktır. Adaylara gerekli görüldüğü takdirde SMS ile bilgilendirme yapılacaktır. Başvurusu kabul edilen adaylara https://personeltemin.msb.gov.tr/ adresi üzerinden de duyuru yapılacaktır.

Başvurusu kabul edilen adayların sınavları, MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/Ankara’da veya sonradan duyuru yapılacak sınav merkezinde icra edilecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum