Milli Savunma Bakanlığı 2022 Yılı Yeni Subay Alımı

Milli Savunma Bakanlığı 2022 Yılı Yeni Subay Alımı

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı 2022 yılı subay alımı için yeni bir iş ilanını yayınlamıştır. Subay alımı için başvurular başlamıştır. 2022 yılı yeni subay alımı yapan MSB Başvuru şartlarını açıklamıştır.

MSB Personel Temin Daire Başkanlığı tarafın kariyer kapısı üzerin yeni subay alımı ilanını yayınlamıştır. Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde istihdam etmek üzere 2022 yılı hukuk sınıfı iç ve dış kaynaktan muvazzaf subay adayı temini için güncel ilanını yayınlamıştır.

‘’Başvuru kılavuzunun ilgili bölümlerinde TSK’daki kıta ve askeri kurumlarda hukuk hizmetlerinin yürütülmesindeki personel ihtiyacının karşılanması amacıyla, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesindeki hukuk sınıfı subay olarak istihdam edilmek üzere yapılacak olan personel temin faaliyeti kapsamında Başvuru şartları ile başvuruların nasıl ve nereye yapılacağı Seçim aşamaları, değerlendirme esasları ile hukuk sınıfı subaylığa ilişkin genel bilgiler yer almaktadır’’

MSB Subay Alımı Başvuru Şarları

T.C vatandaşı olması gerekir.

Adayların fiziki yeterlilik testi ile mülakatlarda başarılı olması gerekir

Hastaneler tarafından düzenlenmekte olan Ön Bildirim Belgesi ile Raporu ya da sağlık kurulu kararı bildirim belgesi kabul edilecektir.

Başvuru yapan erkek adayları için yedek subay olma şartlarını taşıyor olması.

Arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanması gerekmektedir.

Türkiye hukuk fakültelerinden ya da YÖK tarafından onaylı yabancı hukuk fakültelerinden mezun olması gerekir.

Adayların 27 yaşını doldurmamış olması gerekir.

2022 Yılı Askeri Alımlar İş Başvuru Şekli

TSK da ihtiyaç duyulan kontenjanlar için başvuruda bulunmak isteyenler başvurularını 14 Ekim ile 14 Kasım 2022 tarihleri arasında başvurularını tamamları gerekmektedir. Yapılacak olan Subay Alımı başvuruları ise MSB resmi web sayfası üzerinden yapılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.