Milli Savunma Bakanlığı 200 sözleşmeli personel alımı (Meslekler)

Milli Savunma Bakanlığı 200 sözleşmeli personel alımı (Meslekler)

Milli Savunma Bakanlığı farkı branşlarda berber, aşçı, garson, marangoz ve tesisat gibi branşlarda 200 sözleşmeli personel alımı yapılacak. 200 sözleşmeli personel alımı başvuruları 21 Nisan tarihine kadar deva edecek.

MSB sözleşmeli personel alımı mesleklere göre başvuruları 21 Nisan 2021 tarihine kadar devam ediyor. Başvuru yapacaklar en az lise mezunu olması gerekmektedir. Aşağıda bulunan kılavuz incelenerek başvuru yapılması gerekiyor.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin Dairesi Başkanlığının internet sitesindeki personel alımına ilişkin başvuru şartlarına göre, adaylarda ÖSYM Başkanlığınca geçen yıl yapılan KPSS yeterli puan alma şartı ilk sırada olacak.

Yeni başlayan başvurular, 21 Nisan 2021 tarihine kadar kurumun resmi internet sitesinden online olarak yapılacak. Online başvuru dışında adayların özellikle posta, e mail vb şekillerde başvuru yapmaması gerekmektedir. Bu şekilde gelen başvurular kabul edilmeyecek olup, adayların dikkatli olması ve herhangi bir mağduriyet yaşamama adına dikkatli olmaları gerekmektedir.

Adaylar personeltemin.msb.gov.tr" sitesine girerek e-Devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonra ilgili adımları takip ederek süreci tamamlamış olmaları gerekmekte ve tercih yapma ekranına geçerek tamamlaması ile ilk aşama tamamlanacaktır. İlgili tercihleri daha sonra görüntüleme yaparak bitirmiş olacaktır.

Başvuru aşamasından sonra sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların ilgili sınav yeri ve tarihi kurumun resmi internet adresinden tebliğ edilecek olup, ayrıca sosyal medya adreslerinden de ön başvuruların açıklandığı bilgisi yer alacaktır. Adayların başvuru sırasında belirttiği cep iletişim numarasına da kısa mesaj SMS ile gerekli bilgilendirme yollanacaktır.

Başvuru sıralamasında adayların KPSS puan türleri dikkate alınarak yüksek puandan düşün puana doğru sıralama yapılarak mülakat için alınacak personel sayısının 10 katı kadar aday çağırılacaktır.

Ankara, İstanbul, İzmir, Balıkesir ve Yalova'da destek personeli, diyetisyen, tekniker, teknisyen unvanıyla hizmetli, aşçı, berber, garson, şoför, terzi/ütücü, kaloriferci, boya/badana, elektrik, çevre, gıda harita ve kadastro, fotoğraf ve kameraman, matbaa, makine, inşaat, iklimlendirme, marangoz, metal işleri ile sıhhi tesisat branşında 200 sözleşmeli personel alımı yapılıyor.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.