Memur Alımları! Milli Savunma Bakanlığı 196 Memur Alımı

Memur Alımları! Milli Savunma Bakanlığı 196 Memur Alımı

Milli Savunma Bakanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarına memur temini başvuru kılavuzu yayınlandı! Memur alımları ilanı kapsamında 196 personel işe başlayacak. En az ortaöğretim mezunu olanlar 31 Ocak 2023 tarihine kadar başvuruda bulunabilecekler.

Farklı Branşlardan, Ortaöğretim Mezuniyet Şartı ile Memur Alımı

Resmi Gazete’de yayınlanan haber iş arayan vatandaşların yüzünü güldürdü. 196 personelin iş sahibi olacağı, memurluk hayatına başlayacağı haberinin yanı sıra; en az ortaöğrenim mezunu olma şartı ile ilana başvuru yapabilme fırsatı ilana çok yoğun ilgi gösterilmesine sebep oldu.

Çok geniş yelpazeye yayılmış olan memur alımı avantajı vatandaşların içerisine umut oldu. Aşçı, bahçıvan, çocuk eğitimcisi, garson, hizmetli, hemşire, terzi, berber ve daha pek çok branşlardan memur alımı gerçekleştirilecek. Toplamda 196 olan memur alımları kimleri ilgilendiriyor? Kimler bu başvuru fırsatını yakalama şansına sahip? İşte tüm detaylar.

Memur Alımı Hangi Mesleklerden Yapılacak?

10 aşçı, 5 bahçıvan, 2 çocuk eğitimcisi, 10 garson, 10 hizmetli, 10 hemşire, 1 istatistikçi, 1 iş güvenliği uzmanı, 3 kaloriferci, 8 mal sorumlusu, 1 muhasebeci, 7 memur, 9 bilgisayar mühendisi, 1 çevre mühendisi, 1 endüstri mühendisi, 1 elektrik mühendisi, 2 makine mühendisi, 1 inşaat mühendisi, 1 mimar, 1 Almanca mütercim, 2 İngilizce mütercim, 1 Yunanca mütercim, 4 şoför, 4 bilgisayar teknikeri, 2 bilgisayar programlama teknikeri, 12 harita kadastro teknikeri, 1 elektrik-elektronik teknikeri, 2 elektrik teknikeri, 2 mekatronik teknikeri, 1 matbaa teknisyeni, 1 acil tıp teknisyeni, 3 sıhhi tesisat teknisyeni, 2 elektrik teknisyeni, 2 kaporta teknisyeni, 1 terzi, 30 uzman, 1 berber, 1 hesap sorumlusu, 9 koruma ve güvenlik görevlisi, 15 veri hazırlama ve kontrol işletmeni Milli Savunma Bakanlığı Harita Genel Müdürlüğü için açıktan alım.

5 avukat Milli Savunma Bakanlığı ana kadro için açıktan alım.

1 makine teknisyeni, 1 kimya mühendisi, 1 kimya teknikeri, 1 kimya teknisyeni Kara Kuvvetleri Komutanlığı için açıktan alım.

1 elektronik mühendisi, 1 inşaat mühendisi, 1 makine mühendisi Hava Kuvveleri Komutanlığı için açıktan alım.

2 muhasebeci, 1 veri hazırlama ve kontrol işletmeni ise Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için açıktan alım şeklinde memur alımı gerçekleştirilecektir.

Mili Savunma Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Şartları

Başvurulacak olan unvana göre ortaöğretim ile lisans arası şartları sağlıyor olmak.

2022 yılında yapılan KPSS sınavına girmiş olmak ve başvurulacak olan pozisyona göre KPSSP94, KPSSP03 veya KPSSP93 puan türüne ait şartları yerine getiriyor olmak.

Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesindeki genel şartlara sahip olmak.

Başvuru tarihleri arasında başvurusunu tamamlamış ve gerekli başvuru belgeler ile birlikte istenen bilgileri sunmuş olmak.

Mülakat sınavından başarıyla geçen adaylar, herhangi bir devlet hastanesinden alacakları, görevini sürdürebilmesine engel olabilecek herhangi bir akıl hastalığının olmadığını belgeleyen evrak sunmalılar.

Başvuru Tarihleri ve Temin Süreci

Memur alımları temin süreci; ön başvuru, kayıt kabul, mülakat sınavı, sağlık raporu işlemleri ve güvenlik soruşturması aşaması şeklinde gerçekleşecektir. İlk aşaması olan ön başvuru için ise sunulan bilgiler şu şekilde.

Bildirilen başvuru tarihleri; 29 Aralık 2022 ile 31 Ocak 2023 günleri aralığındaki 1 aylık süreci kapsamaktadır. Herhangi bir değişiklik bildiriminin olması durumuna karşın, başvuru süresince adayların ilanda yapılacak güncellemeleri takip etmeleri gerekmektedir. Başvurular sadece Personel Temin adresi üzerinden yapılacak.

Sınav yeri ve saati ile bilgiler, adayların başvuru sırasında belirttiği elektronik posta adresine ve cep telefonuna kısa mesaj (SMS) yoluyla bilgilendirme yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.