Lise Mezunu Jandarma Astsubay ve Subay alımı Başvuru Ekranı Şartları

Lise Mezunu Jandarma Astsubay ve Subay alımı Başvuru Ekranı Şartları

Lise mezunu adaylar arasından jandarma astsubay ve subay alımı ilanı yayınlanarak başvuru kabul etmeye başladı. Lise mezun adaylar başvurularını yapabilmesi için başvuru ekranı ve ayrı iki kılavuz şeklinde sayfa sonunda sunuldu.

Lise mezun astsubay alımı ve subay alımı Jandarma tarafından yayınlanan ilanlarla adayların erişimine açılmıştı. Başvuru ekranı ve iki kılavuz sayfa sonunda adayların erişimin sunduk. Alım Jandarmaya bağlı iki farklı okul üzerinden yapılmaktadır.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı (JSGA) ile Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu (JAMYO) alımı yapacak kurumlar olarak ilan edilmiştir. JAMYO astsubay alımı ve JSGA subay alımı gerçekleştirecektir.

Adaylar başvurularını 8 Ağustos 2021 tarihi bitimine kadar elektronik ortamda yapılması istenmiştir.

JAMYO İlan Detayları

Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu 712 astsubay alımı yapacağını ilan etti. İlana göre lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek. Astsubay olma için fiziki yeterlilik parkuru görseli adayların erişimine sunuldu. Astsubay alımı 8 Ağustos tarihi bitimine kadar yapılacak. Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu (JAMYO) Ankara ilinde bulunan Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı (JSGA) yerleşkesi ile Bursa ilinde bulunan Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu yerleşkesi içerisinde bulunmaktadır.

JSGA İlanı Detayları

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi lise mezunu 200 subay alımı ilanı yayınladı. JSGA subay alımı başvuruları 8 Ağustos 2021 tarihi bitimine kadar yapılması istenmiştir. Alımı yapılacak öğrencilerde aranan şartları kılavuz şeklinde erişime açtı.

Başvuru Şekli ve Son Tarihi
Askeri alımlar için başvuruları 8 Ağustos 2021 günü saat 23.59 kadar yapılması gerekmektedir. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne e-Devlet kapısı üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
36 Yorum