KPSS’siz Güvenlik Korucusu Alımı 2024 Yılı İş İlanları Geldi

KPSS’siz Güvenlik Korucusu Alımı 2024 Yılı İş İlanları Geldi

KPSS’siz olarak Jandarma Genel Komutanlığına bağlı güvenlik korucusu alımı ilanı yayınlandı. 2024 yılı ilk iş ilanları olarak sunuldu. Kaymakamlık veya Jandarma üzerinden başvuru kabul edilecek. Güvenlik korucu alımı başvuru şartları ilanımızdadır.

KPSS’siz Güvenlik Korucusu Alımı 2024 Yılı!

2024 yılı korucu alımı iş ilanları bekleyenler, kılavuzlar yayınlanmaya başlanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görev yapmak üzere köy koruyucusu alımı yapılıyor. Adaylar başvurularını Kaymakamlık veya Jandarma kurumları üzerinden gerçekleştirecek.

Koruyucu Alımı Müracaat Şartları

Türk vatandaşı olmak.

Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak ya da 21/6 1927 tarihli ve 1111 Sayılı Askerlik Kanununa göre askerlikten muaf olmak, kadın adaylar için 21 yaşını doldurmuş olmak.

Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 40 yaşından büyük olmamak.

En az ilkokul mezunu olmak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Tüm iş ilanlarına askeri alımlar anlık ulaşmak için ücretsiz cep uygulamamızı indirin veya sosyal medyalarımızı takibe alın.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kamu İş İlanları Açıklaması!

Erciş İlçesi Çelebibağı Mahallesinden Dört (4), Haydarbey Mahallesinden Dört (4), Kızılören Mahallesinden Üç (3), Aşağıçökek Mahallesinden Üç (3), İşbaşı Mahallesinden Üç (3), Bayramlı Mahallesinden Üç (3) Güvenlik Korucusu alımı yapılacaktır.

İstekliler, aşağıda belirtilen şartları taşımaları halinde 8 Şubat – 23 Şubat 2024 tarihleri arasında Erciş Kaymakamlığı/Erciş İlçe Jandarma Komutanlığına müracaat edebileceklerdir.

26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 216 ncı maddesinin birinci fıkrasında yazılı; halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa tahrik etme suçlarından mahkum olmamak.

Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, bir yıldan fazla hapis veyahut affa uğramış olsa bile devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, uyuşturucu almak ve satmak, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurmak suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.

12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu’nda sayılan terör suçlarına katılmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak.

Kan davasından hüküm giymemiş olmak.

Hali hazırda görevlendirileceği köyde veya jandarma sorumluluk bölgesindeki mahallede ikamet etmek,

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek seviyede hastalığı, engeli veya akıl hastalığı bulunmamak.

Siyasi parti üyesi olmamak.

Köy/mahalle muhtarlığı ve ihtiyar heyeti üyeliği hariç mahalli idarelerin seçimle göreve gelen organlarında görevli olmamak.

Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine katılmamış olmak, terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde bulunmamış olmak, örgüt propagandası yapmamış olmak.

Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti, iltisakı veya irtibatı bulunmamak.

Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu olmak. Van iş ilanları olarak sunuldu.

Yeterli sayıda aday bulunmaması halinde birinci fıkradaki 40 yaş 50 yaş olarak uygulanır.

İsteklilere ilanen duyurulur. Detaylı bilgi almak isteyenler Erciş Kaymakamlığı veya ilçe Jandarma ile irtibata geçebilir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum