JSGA 1840 Astsubay Alımı! Jandarma Başvuruları Nasıl Yapılır

JSGA 1840 Astsubay Alımı! Jandarma Başvuruları Nasıl Yapılır

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 2022 yılı için Astsubay alımı yapacağını ilan etmiştir. Peki bu ilana başvurular nasıl ve nereye yapılır. Haberimizin detaylarında yer alanda bilgilerden başvurular yapılacaktır.

Kamu personeli alımı için Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi ilan yayınlamıştı. 2022 yılına henüz girmememize rağmen kamu kurumları 2022 yılı kapsamında iş ilanları yayınlamıştır. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Kurumu da bu ilanlara bir yenisi eklemiştir.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi bünyesinde hizmet etmek üzere 1840 kişilik kontenjanda Astsubay alımının 2022 yılında yapılacağı belirtilmiştir. Bay ve bayan kişiler arasından alım yapılacaktır. Başvuru yapacaklar için alımlar eğitim ve öğretim görmek isteyenler arasından alınacaktır.

JSGA 1840 Astsubay Alımı Başvuru Şekli ve Yeri

Başvuru yapacak adaylar için Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi personel alımı başvuruları vatandaş.jandarma.gov.tr/PTM/Giriş adresi üzerinden giriş yaptıktan sonra online yapılacaktır.

8 Aralık 2021 tarihi ile 23 Aralık 2021 tarihleri arasında alınacaktır. Online dışı müracaat edecekler için başvurular kabul edilmeyecektir.

1840 Astsubay Alım Şartları

Başvuruda bulunacak bayan adayların hamile olmaması gerekiyor,

Yapılacak güvenlik taramasının olumlu ve arşiv soruşturmasının temiz çıkması,

Kılavuzda izah edilen lisans ya da ön lisans bölüm mezunu olması adayların 1 Ocak tarihi itibari ile 28 yaşından gün almamış olması,

Lisansüstü öğrenim gören kişilerin 33 yaşından gün almamış olması şartlarını taşıyan adaylar için başvurular açıktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.