JGK 6 Branşta 6.940 Uzman Erbaş Alımı Başvuru Kılavuzu

JGK 6 Branşta 6.940 Uzman Erbaş Alımı Başvuru Kılavuzu

Jandarma Genel Komutanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere Resmî Gazete üzerinden 6.940 uzman erbaş alımı yapacağını açıkladı. 6 farklı branşta yapılacak olan alım ilanına dair başvuru kılavuzu yayımlanmıştır. İlana ilişkin detaylar haberimizde...

Askeri Personel Alım İlanları 2023

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı tarafından güncel askeri personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanmış olan ilana göre 6.940 uzman erbaş alımı yapılacağı duyuruldu. Adaylar için kadro dağılımı belli olduktan sonra başvurular başlamış olup, son başvuru tarihi ise ekim ayının ilk haftası olarak açıklandı. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın genel şartları sunuldu.

KPSS Şartı Var

Adaylardan başvuru esnasında KPSS puan şartının arandığı belirtildi. 2022 yılında veya 2023 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış olan adaylar başvuru yapabileceklerdir. Kılavuzda taban puanın ise 50 olduğu açıklandı. Lise mezunları için P - 94 önlisans mezunları için P - 93 lisans mezunları için ise P - 3 puan türünde istenilen taban puan şartını karşılıyor olmanız gerekmektedir. Taban puandan daha yüksek puan alan adayların şansı daha fazladır. Fakat KPSS puanı olmayan adaylar ise ilana müracaat yapamayacaklardır.

Erbaş Alımı Kontenjan Dağılımı Belli Oldu

Alımlar; 6.612 jandarma, 2 at bakıcısı, 16 bot serdümeni, 200 sıhhiyeci, 100 muhabere ve 10 havacılık alt branşlarında gerçekleşecektir.

Kamu Personel Alımı Kriterleri

2023 yılının ocak ayı itibarı ile düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapmak isteyen adayların 27 yaşını bitirmemiş olması gerekmektedir. Aynı zamanda 20 yaşından küçük olanlar da müracaat yapamayacaklardır.

Adayların askerlik görevlerini yerine getirmiş olmanızın üzerinden en az 5 yıl süre geçmiş olması gerekmektedir.

Sağlık Bakanlığı tarafından temin edilecek olan sağlık raporu istenmektedir. Sağlık Yeteneği Yönetmeliği esaslarına göre adayların uzman erbaş olur sağlık kurulu raporunu almış olması gerekmektedir.

Eğitim öğretim hayatınızda askeri okullar başta olmak üzere ortaöğretim kurumlarından veya farklı eğitim kademesinden disiplinsizlik veya ahlaki nedenler ile çıkarılmamış olmanız istenmektedir.

Uzman Alımı Başvuru Süreci

Başvurular 18 Eylül 2023 tarih itibariyle başlamış olup, 2 Ekim 2023 tarihi itibari ile son bulacaktır. Aşağıda vermiş olduğumuz link üzerinden başvuru işlemlerinizi elektronik olarak tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Başvuru yapmak için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.