JGK 5 Bin Sözleşmeli Askeri Personel Alımı (Uzman Erbaş)

JGK 5 Bin Sözleşmeli Askeri Personel Alımı (Uzman Erbaş)

Jandarma Genel Komutanlığı 5 bin sözleşmeli askeri personel alımı yapacağını ilan etti. JGK 5000 kamu personeli uzman erbaş olarak ilanı için başvuru detayları haberimizin devamında…

JGK 5 Bin Sözleşmeli Askeri Personel Alımı Duyurusu

Sözleşmeli personel alımı kapsamında yayımlanan ilanlara göre Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 5 bin sözleşmeli uzman erbaş alımı yapacağını ilan etti. İlana göre başvurular kurumların resmi internet sayfası üzerinden belirtilen tarihler arasında yapılacaktır.

Askeri Alımlar Başvuru Şartları

Lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecek. Adayların taksirli suç işlememiş olması veya affa uğramış olsa bile devlet güvenliğine karşı ve yüz kızartıcı suçlar işlememiş olmak.

Adayların vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olması gerekmektedir. 20 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Ayrıca öğrenim durumu ve askerlik durumuna göre 27 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor. Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç (3) yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde 1 Ocak 2021 tarihi itibari ile yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak.

Adayların görevini yapmasına sağlıksal bedensel ve ruhsal herhangi bir engeli bulunmaması gerekmektedir. Bu belirtilen şartları taşıyan adaylar başvurularını belirtilen tarihler ve siteler üzerinden yapabileceklerdir.

Erkek olup Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az lise mezunu olmak, adayların askerliğini yapmış olması veya askerlikle ilişiği bulunmaması veya askerlik yapmış olması gerekmektedir, erkek adayların 1,67 boyunda olması gerekmektedir.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvuru yapmaya engeli olmayan başvuruya hak kazanan adaylar başvurular 1 Ekim 2021 tarihinde başlamış olup 10 Ekim 2021 tarihinde bitmiş olacaktır.
Başvurular JGK resmi internet sayfası olan www.jandarma.gov.tr www.jsga.edu.tr üzerinden alınacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum