JGK 320 Askeri Personel Alımı! En Az İlkokul

JGK 320 Askeri Personel Alımı! En Az İlkokul

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Resmî Gazete aracılığıyla yayımlanmış olan ilana göre uzman erbaş alımı yapılacaktır. En az ilkokul mezunu adaylardan yapılacak olan 320 askeri personel alım ilanı için KPSS şartının aranmadığı belirtilmiştir.

Askeri Personel Alım İlanları

Jandarma Genel Komutanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 320 personel alımı yapacağını açıkladı. Alımların lojistik ve bando sınıf uzman erbaş alımı ilanı kadrosunda gerçekleşeceği belirtildi.

İkamet şartı olmadan 81 şehirden yapılacak olan alım ilanı için; ilkokul, lise, önlisans ve lisans mezunlarından şartların sağlanması halinde başvuruların kabul edileceği açıklandı. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detayları sunuldu.

Personel Alımı Başvuru Koşulları

Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından yapılacak olan alım ilanı için erkek adayların başvuru yapacağı belirtilmiştir.

Adayların ilanın yayın tarihi itibariyle 20 yaşını tamamlamış ve 27 yaşından gün almamış olmanız gerekmektedir. Başvuru yapmak istediğiniz pozisyondan yalnızca bir tanesine başvuruda bulunabilirsiniz.

Askerlik hizmetinin yerine getirme şartı bu ilan için aranmamaktadır.

Sizlerden askerliğe elverişli olmanıza dair rapor istenmektedir.

En az 160 cm en fazla 210 cm boyunda olan adaylardan alım yapılacaktır. Boy ve kilo endeksinin hesaplanması kurum tarafından gerçekleşecektir.

Askeri Alımlar KPSS Açıklaması

İlköğretim mezunu ve ortaokul mezunu adaylar KPSS puan şartı aranmayacaktır. Fakat lise, önlisans ve lisans mezunu adayların KPSS sınavına katılmış olması gerekmektedir. 2022 veya 2023 yıllarında yapılmış olan sınavdan lise mezunlarının P – 94 önlisans mezunlarının P - 93 lisans mezunlarının ise P - 3 puan türünde puan almış olmaları gerekmektedir.

Personel Alımı Başvuru Şekli ve Süreci

Askeri personel alım ilanları kapsamında yayınlanmış olan bu ilana müracaatlarını 12 Ekim 2023 tarihi itibariyle kabul edildiği açıklanmıştır. Adaylar için son başvuru tarihi 26 Ekim 2023 olarak açıklanmıştır.
Başvurular https://vatandas.jandarma.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve www.kamuilan. ailevecalisma.gov.tr (Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı) internet sitelerinden online olarak kabul edilecektir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.