Jandarma ve Sahil Güvenlik Askeri Öğrenci Alımı Başvuruları 2021

Jandarma ve Sahil Güvenlik Askeri Öğrenci Alımı Başvuruları 2021

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi askeri öğrenci alımı 2021 başvuruları devam ediyor. Jandarma öğrenci alımı başvuruları 25 Haziran 2021 tarihi bitimine kadar devam edecek. JSGA başvurusu kimlerin yapabileceği detayları yazımız içerisinde…

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi askeri öğrenci alımı için başvuruları devam ediyor. JSGA 2021 yılı başvurusu yapacaklar için kılavuz sunulmuştur.

Jandarma askeri öğrenci alımı başvuru şartları ile birlikte şekli sunuldu.

Anlık olarak askeri öğrenci alımı ve askeri alımların tamamını yayınlıyoruz. cebine hemen ücretsiz gelsin istiyorsan sayfa sonunda bulunan ücretsiz cep uygulamasını indirin.

jandarma-sahil-guvenlik-ogrenci-alimi.jpg

JSGA 2021-2022 Eğitim öğretim yılı başvuruları 25 Haziran 2021 tarihine kadar devam edecek. Başvuruları https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Öğrenci Temin Sistemi adresine yapılacaktır. Başvuru esnasında elektronik ortamda alınan başvuru bilgileri formu değerlendirme sınavı öncesinde teslim edilecektir.

Aranan Başvuru Şartları

Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara iltisaklı veya irtibatlı olmamak.

Cezaları ertelenmiş, seçenek yaptırımlardan birine çevrilmiş, genel ya da özel af kanunları kapsamına girmiş veya haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi; devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar, halkı askerlikten soğutmak, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama ile T.C. Anayasasının 76’ncı maddesinde tanımlanan suçlardan birisinden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak.

Her ne sebeple olursa olsun herhangi bir devlet kurumundan veya herhangi bir yükseköğretim kurumunun lisans veya lisansüstü programından çıkarılmamış olmak.

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak (Asker kaçağı, bakaya, saklı vb. durumda bulunmamak).

Lisans derecesine sahip olmak (Kesin kayıt tarihi öncesi mezun olacak durumda olan adayların başvuruları kabul edilecektir).

Tezli Yüksek Lisans Başvurusu İçin;

Lisans not ortalaması 4 tam not üzerinden asgari 2,5 veya 100 tam not üzerinden 65 olma (Kesin kayıt öncesi mezun olacak adaylardan değerlendirme sınavı tarihine kadar mezuniyet notunu ibraz edemeyenler için lisans not ortalaması 2,5 alınacaktır).

Başvuru tarihi itibari ile son 5 yıl içerisinde alınmış olmak kaydıyla ALES’ten çizelgede belirtilen puanı veya muadilini almış olmak.

Çizelgede belirtilen yabancı dil sınavı puanlarından birini almış olmak (Belgelemek kaydıyla ÖSYM Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlik Tablosunda belirtilen uluslararası bir yabancı dil sınavından alınan muadil bir puan da kabul edilecektir. Ayrıca sınav sonuç belgesi üzerinde geçerlilik süresi belirtilmiş sınavlar için geçerlilik süresi dikkate alınır.)

JSGA askeri alımlar başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.