Jandarma ve Sahil Güvenlik 51 Astsubay Subay Öğrenci Alımı Başvuru Ekranı

Jandarma ve Sahil Güvenlik 51 Astsubay Subay Öğrenci Alımı Başvuru Ekranı

Jandarma Genel Komutanlığının resmi gazete üzerinden yayınladığı 51 astsubay ve subay olmak üzere ilanına göre SBÜ bünyesine 51 Kamu Personeli alımı yapılacağı belirtildi. Başvurular yazımızda…

51 Kişilik boş kontenjan açan Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Resmi gazete üzerinden ilana çıktı. Jandarma Genel Komutanlığının yayınladığı ilanda 3 farklı ilanda 51 adet kamu personeli alımlarının yapılacağı belirtildi.

Alınacak personellerin muvazzaf tabip subay unvanında 15 erkek 2 kadın olmak üzere 17 personel, muvazzaf diş tabibi subay 2 erkek 1 kadın olmak üzere 3 personel alımı yapılacağı ve son olarak muvazzaf sağlık astsubayı ise 30 erkek 1 kadın olmak üzere 31 ve toplamda 51 adet kamu personeli alımları yapılacak.

Subay Alımı ve Astsubay Alımı İçin Adaylarda Aranan Tüm Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, lise veya dengi okullardan mezun olmak, 2021 yılının ocak ayı itibari ile 21 yaşını geçmemiş olması, kurumca yapılacak olan güvenlik soruşturmasının ve arşiv taramasının olumlu sonuçlanması, görevinin gerektirdiği silah taşıma ve silahla görev yapmasına engel durumunun bulunmaması ve son olarak kurumun “ öğrenim görecek öğrenci temin esasları duyurusu” bölümünden istenilen şartları taşıma şartlarının arandığı belirtildi.

JGK Başvuru Ekranı

Jandarma Genel Komutanlığı: www.jandarma.gov.tr Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı: www.jsga.edu.tr Sağlık Bilimleri Üniversitesi: www.sbu.edu.tr olarak ilan edilmiştir. Adaylar özellikler Sağlık Bilimleri Üniversite resmi adresinden başvuru yapması daha sağlıklı olacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.