Jandarma Sahil Güvenlik 6 Sözleşmeli Personel Alacak Başvuru Şartları

Jandarma Sahil Güvenlik 6 Sözleşmeli Personel Alacak Başvuru Şartları

İçişleri Bakanlığı Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 6 sözleşmeli personel alımı yapıyor. JSGA başvuru şartları ile şekli kılavuz şeklinde sunuldu. JSGA personel alımı başvuruları nasıl yapılacağı detaylarını sunduk.

JSGA Sözleşmeli Personel Alımı Duyurusu

İçişleri Bakanlığı Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 6 sözleşmeli personel alımı yayınlayarak başvuruları kabul etmeye başladı. Adaylar JSGA personel alımı başvuruları hangi tarihte ve nasıl yapacağı detayları sunuldu.

İletişim ve Geniş Bilgi İletişim Adresleri

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Yerleşkesi JSGA Başkanlığı Personel Temin Merkez Komutanlığı Beytepe/Çankaya/ANKARA TEL: (0312) 464 4836.

JSGA Başvuruları Nasıl Alınacak?

Adaylar başvurularını www.jandarma.gov.tr ve www.jsga.edu.tr internet adresinde “Kamu Personeli Alım İlanları” bölümünde internet sitesinde yapacaktır. Başvuruları 11 Ekim 2021 günü başlayıp 26 Ekim 2021 günü saat 23:59’da sona erecektir.

Başvuru Genel Şartları

Sözleşmeli bilişim personeli alacağı üzere bilgisayar, yazılım ve diğer mühendislik bölümü lisans mezunlarının başvurusu kabul edilecek.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 53’üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Türk Silahlı Kuvvetleri, J.Gn.K.lığı, Sahil Güv.K.lığı ile kamu kurum ve kuruluşlarından emeklilik, kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak.

Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak.

Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak.

Herhangi bir siyasi partiye üye olmamak.

Hakkında yaptırılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olması gerekiyor.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.