Jandarma Güven Masası Personel Alımı Başvuru Şartları Neler

Jandarma Güven Masası Personel Alımı Başvuru Şartları Neler

Jandarma personel alımı güven masası şartlarının geçen seneyle aynı olması bekleniyor. Karakolda olduğu gibi gelen kişileri karşılayan güven masasına uygun adaylar yerleştirilecek.

Jandarma güven masası personel alımı ve başvuru şartları merak edilen konular arasında yer alıyor. Yeni alımlarla alakalı kurum tarafından resmi bir açıklama bekleniyor.

Jandarma Güven Masası Nedir?

Jandarma güven masası, kuruma gelen kişilerin ilk önce ulaştıkları bölüm olarak yönlendirme alanıdır. Başvuruda bulunan kişilerin şikâyetlerine göre gereken bölüm ve kişi yönlendirmeleri gerçekleştirilmektedir. Bu kadroda yapılacak alımların önümüzdeki sene nisan ayı gibi olması bekleniyor. Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Resmi Gazete kararı yeni alınır mı bu konuda bir netlik de bulunmuyor.

JGK Güven Masası Personel Alımı Yaş Koşulu Kaç Olacak Belli mi?

Jandarma güven masası personeli alımı yaş sınırı konusunda net bir açıklama yapılmadı, ancak POMEM kriterlerine benzer bir aralık olacağı tahmin ediliyor.

Bu açıdan 25-30 yaş aralığında üst sınırla başvuru tahmini bulunuyor. Jandarma başvuru esnasında yaş sınırı daha erkene de çekilebiliyor. Bu durum adayların ön lisans- lisans mezuniyetine göre de değişebilmektedir.

Jandarma Güven Masası Alımında KPSS Şartı Belli mi?

KPSS şartı Jandarma personel alımlarında merak edilen bir diğer konudur. Adaylar lisans mezunu ise, geçerli senelere göre 60 sınırını aşmış olmalıdır. Ön lisans mezunlarında da bu sınırın geçmiş senelerde olduğu gibi 65 olması bekleniyor.

jgk-guven-masa-personeli.jpg

Genel Şartlar Neler?

Jandarma personel alımları için adaylar genel koşullara uyum sağlamış olmalıdır. Geniş kapsamlı maddeleri güncel şekilde temin edebilirsiniz:

• T.C vatandaşı kimliğine sahip olmak.

• Geçmişte ve şu anda hükümlü bulunmamak, affa uğrayanlar için gereken koşulları yerine getirmiş olmak.

• Herhangi bir nedenle Türk Silahlı Kuvvetlerinden, sivil ve askeri okullardan yetkililer tarafından çıkarılmamış olmak.

• Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının sorunsuz olması bazı şartlardır.

Anlık olarak ilan yayınlandığında sunulacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum