Jandarma Astsubay Alımı Hangi Şartlarda Yapılacak

Jandarma Astsubay Alımı Hangi Şartlarda Yapılacak

2021 yılı için Jandarma Astsubay alımı için şartlar belli oldu. Jandarma Astsubay alımı başvuru tarihleri ilgili kişiler tarafından araştırılmaya başlandı. Peki, 2021 Jandarma Astsubay alımı başvurusu ne zaman gerçekleşecek?

2021 Jandarma Astsubay alımı için şartlar belirlendi ve kılavuz açıklandı. Konu ile ilgili merak edilen diğer bir soru da Jandarma Astsubay alımı şartlarıdır.

Başvurular yalnızca https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı aracılığı ile yapılacaktır.

Jandarma Genel Komutanlığı 1604 sözleşmeli astsubay alımı yapacağını duyurdu. Başvuru yapacak adayların KPSS notuna göre en yüksek puandan, en düşük puana göre sıralama yapılacaktır. Aynı zamanda adaylar sınavlara çağrılacaktır.

Jandarma Astsubay Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Öncelikle sizlere 2021 Jandarma Astsubay alımı başvuru şartları hakkında detaylı bilgiler sunacağız.

T.C vatandaşı olmak,

Öğrenimini yurt dışında yapmış kişilerin yurtiçinde geçerli olduğunu ispatlayan YÖK onaylı denklik belgesine sahip olması,

Temini olacak branşların denk olacak bölümlerden mezun olmaları için YÖK'ün vereceği eşdeğerlik ve denklik belgesine sahip olmak, sisteme yüklemek,

Lisans mezunları veya 16 Ağustos 2021 tarihine kadar mezun olacak adaylar KPSS sınavı Genel Kültür ve Genel Yetenek (P3) puan türünden en az 60 puan almış olmalı,

Şehit ya da vazife malulü eş ile çocukların en az 48 puan ve üzeri almış olması,

27 yaşını geçmemiş adayların başvuru yapması (01 Ocak 1994 ve sonradan doğan adaylar başvurabilecekler.)

Lisans üstü eğitimi tamamlayan adayların 32 yaşını geçmemiş olması, (1 Ocak 1989 ve sonradan doğan adaylar başvuru yapabilecekler.)

Silah taşımaya ya da silahlı görev yapmaya herhangi bir hukuki engeli olmaması gerekiyor.

Anlık olarak askeri alımlar sayfamızdan sunulmaktadır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
17 Yorum