Havelsan İşe Alım Kriterleri Neler Başvuruları Nasıl Yapılır?

Havelsan İşe Alım Kriterleri Neler Başvuruları Nasıl Yapılır?

Havelsan personel alımı için başvuru kriterleri ve sınav bilgileri belirlendi en az 2 yıllık ön lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği belirtilmiştir. Havelsan başvuru şartları ile birlikte tüm detayları adayların erişimine açıldı.

Başvuru yapacak adayların 8 adet farklı sınava gireceği belirtilmiştir doktora ve teknik uzmanlık sınavları için kimlerin başvuru yapabileceği özel olarak açıklanmıştır. Mühendisler doktorlar ve Lisans mezunu adaylar için başvuru kriterleri belirlendi.

Havelsan personel alımı kadroları için kimlerin başvuru yapabileceğini açıkladı hangi şartlarda Hangi sınavlara giren adaylar başvuru yapabilir?

apılan açıklamaya göre ALES, GRE, IELTS, TOEFL, YÖKDİL, TÖMER ve YDS sınavlarına giren adaylar başvuru yapabilecektir.

Aselsan teknik uzman alımı için en az 3 yıl iş deneyimine sahip olup yüksek lisans mezunu olmaları gerekmektedir. Doktora derecesine sahip adaylar için teknik uzmanlık sınav sonucu istenmeyerek teknik mülakat sonucu başarı puanı dikkate alınır.

Ön lisans mezunu adaylar için 3 yıllık iş deneyimine sahip olup Havelsan sınav sonucu kriterlere uygun olacak şekilde olması gerekmektedir.

Mühendisler için adayların genel not ortalamasının yüksek olması ve belirtilen sınavları düzgün bir biçimde girmiş olmaları gerekmektedir.

Havelsan personel alımı için teknik bölümler KPSS p1 idari bölümler KPSS P3 ön lisans mezunları için ise KPSS 93 puan türünden sınava girmiş olmaları gerekmektedir.

HAVELSAN personel alımı için adayların teknik mülakat sonucu başarı puanı dikkate alınacağı belirtilmiştir fakat ön lisans mezunları için teknik mülakat sonucu başarı puanı ile birlikte değerlendirileceği belirtilmiştir. Her unvan için en az 3 yıllık deneyim şartı istenirken mühendis alımı için bu şartın olmadığı belirtilmiştir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum