Eylül Ayı JGK ve MSB 5000 Fazla Askeri Personel Alımı

Eylül Ayı JGK ve MSB 5000 Fazla Askeri Personel Alımı

Eylül ayı JGK ve MSB 5000'den fazla askeri personel alımı yapacağını ilan etti. Eylül ayı personel alımları kapsamında yayınlanan duyurularda 5 binden fazla askeri personel alımı yapılacaktır.

JGK ve MSB askeri personel alımı için Eylül ayı ilanları yayınladı. Askeri personel alımı kapsamında yayınlanan ilanlarda 5000'den fazla alım yapılacaktır. Başvuru ekranları açıldı.

Jandarma Genel Komutanlığı 5000 Personel Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 5 bin uzman erbaş alımı yapılacağı ilan edildi. Uzman erbaş alımı başvuruları Eylül'ün ayı itibarıyla alınmaya başlanacak olması tahmin edilmektedir. Uzman erbaş alımı için adaylarının 20 yaş sınırını tamamlamış 35 yaşını geçmemiş olması gerekmektedir. En az ilkokul ve en fazla lisans bölümü mezunu kişiler arasında alanlar yapılacaktır.

Jandarma Genel Komutanlığı iş ilanına başvuru yapacak adaylar için alımı yapılacak unvanlar şu şekilde sıralanmıştır; 3770 Jandarma, 925 Lojistik alt dirençli, 265 muhabere, 14 at bakıcısı, 14 bot serdümeni, 10 havacılık ve 3 kurbağa adam alımı olacak şekilde sıralanmıştır.

Jandarma Genel Komutanlığı 5000 Personel Alımı için tıklayınız.

Milli Savunma 2022/3 Dönemi İçin Alım

Milli Savunma Bakanlığı 2022/3 dönemi için en az ilkokul mezunu kişiler arasında sözleşmeli er alımı yapacaktır. 20 ile 35 yaşları arasında alım yapacağını duyuran Milli Savunma Bakanlığı personel alımı başvurularının ne zaman istenilen kontenjana gelindiğinde sona ereceğini belirtmiştir. Fakat henüz bir sona gelindiği belirlenmedi. Yani halen başvurular devam edilmektedir.

Yukarıda belirlenen kontenjanlar dahilinde Eylül ayı personel alımları yapılmaktadır. Milli Savunma Bakanlığı alım için henüz başvuruları bitmemiştir.

Milli Savunma 2022/3 dönemi için Alım için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.