EGM Hizmetli Alımı Başvuruları Başlıyor 2023

EGM Hizmetli Alımı Başvuruları Başlıyor 2023

Emniyet Genel Müdürlüğü kendi bünyesinde istihdam etmek üzere hizmetli alımı yapacağı açıklamasında bulundu. Adaylarsan göreve alım için KPSS puan şartı istendiği ilanda belirtildi. Sürece dair detaylar haberde.

Hizmetli Alımı İş İlanı Duyurusu

Emniyet Genel Müdürlüğü bir güncel ilanda bulundu. Müdürlük hizmetli alımı yapacağını duyurdu. En az lise mezunu olan adaylardan yapılacak olan alım ilanına göre adayların 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış olmaları gerekmektedir. 81 şehirde yaşayan ve şartları sağlayan adaylardan başvurular kabul edilecektir. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detayları verilmiştir.

Kamu Personeli Alımı İş İlanı Başvuru Kriterleri

Başvuruda bulunacak adayların 2022 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından ortaöğretim düzeyinde KPSS P - 94 puan türünden minimum 70 puana sahip olmanız istenmektedir.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşıyor olmaları, arşiv soruşturması ve güvenlik soruşturmasının olumlu olması istenmektedir.

Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşıyor olmanız gerekmektedir. (Yapılacak olan sözlü/ uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak olan sözlü veya uygulamalı sınavdan başarılı olmaları, herhangi bir ortaöğretim kurumundan diplomaya sahip olmanız istenmektedir.

Uygulanacak olan sınav için 01.01.2023 tarihi itibari ile 25 yaşını doldurmamış ve 41 yaşına girmemiş olmaları gerekmektedir.

Devlet Personeli Alımı Başvuru Süreci ve Tarihi

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan hizmetli alım başvuruları 16 Kasım 2023 tarihi itibari ile başlayacaktır. Adaylar başvurularını e-devlet üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü- Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealımkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) adresine yapacaklardır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.