EGM 30. POMEM Polis Alımı Hakkında Son Dakika Açıklaması

EGM 30. POMEM Polis Alımı Hakkında Son Dakika Açıklaması

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre 30. POMEM polis alımı sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından başvuru yapan adaylarda oluşacak karışıklığı önlemek adına son dakika açıklaması yapıldı!

EGM 30. POMEM Polis Alımı Güncel Duyurular

Polis Akademisi Genel Başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan başvuru kılavuzuna göre 10 bin 600 polis alımı gerçekleşecektir. 2 023 yılı için yapılacak olan polis alımı için başvuru sonuçları Polis Akademisi tarafından açıklandı.

EGM POMEM 10 Bin 600 Polis Alımı Yapacak

POMEM tarafından yapılacak olan 10 bin 600 polis alımı için kadro dağılımı şu şekildedir;

Önlisans mezunu; 1700 erkek ve 420 kadın,

Lisans mezunu ise; 6900 erkek ve 1580 kadın polis alımı yapılacaktır.

2023 Polis Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı!

19 Mayıs 2023 tarihinde başvuruların sona ermesiyle birlikte başvuru yapan adaylar için sonuçların açıklanacağı gün merakla bekleniyordu. Son başvuru tarihinin üzerinden 10 gün sonra yani 29 Mayıs 2023 tarihi itibariyle POMEM Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden polis alımına dair başvuru sonuçları açıklandı.

egm-30-pomem-polis-alimi-hakkinda-son-dakika-aciklamasi.jpg

Sonuçlarınızı https://www.turkiye.gov.tr/polis-akademisi-polis-akademisi-sinav-sonucu-sorgulama Resmi internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz ile giriş yaparak sonuç sorgulama ekranına ulaşabilecek ve sorgulayabileceksiniz.

10 bin 600 polis alımı için 121 bin 120 aday başvuruda bulunmuştu. Adaylar ön başvurularını 1 Mayıs 2023 ve 19 Mayıs 2023 tarihinde tamamladı. 259 kadro ise şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocukları kapsamı üzerinde ayrıldı.

10 bin 600 polis alımı için KPSS puan sıralamasına göre kadronun 10 katı kadar aday belirlenerek yapılacak olan mülakat sınavına katılmaya hak kazandı. Yapılan güncel açıklamaya göre, 70 bin 514 aday polis alımı sınav aşamalarına katılacaktır. 2022 KPSS puan sıralamasına göre yapılmış olan alımlar için en düşük lisans mezunu adayı 61 puan ile önlisans mezunu adayı ise 68 puan ile mülakata girmeye hak kazandı.

Ön başvurular Bugün Başladı

Sınava girmeye hak kazanan adaylar için sınav giriş aşamalarının bulunduğu heyecanlı maraton başladı. Adaylar, Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesine “30. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesaba 400 TL olan sınav ücretini 30 Mayıs 2023 – 8 Haziran 2023 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde ödeyebileceklerdir.

Ayrıca Halkbank şubelerinden ve Halkbank ATM'lerinden de yine sınav ücreti ödemelerinizi yapabileceksiniz. Fakat diğer banka şubelerinden veya ATM'lerinden sınav ödeme işlemlerinizi yapamayacaksınız.

Emniyet Genel Müdürlüğü alımı, Emniyet Genel Müdürlüğü polis alımı, POMEM polis alımı sonuç, 30 POMEM sonuç sorgulama ekranı, 2023 30. POMEM sınav ücreti, polis alımı, POMEM, son dakika Polis Akademisi Başkanlığı.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.