CTE 230 Askeri Personel Alımı Sonuçları Açıklandı! Tıkla- öğren

CTE 230 Askeri Personel Alımı Sonuçları Açıklandı! Tıkla- öğren

Ceza ve Tevkifevleri Genel Genel Müdürlüğü 230 Askeri personel alımı başvuru sonuçları açıklanmıştır. Başvuru sonuçlarını öğrenmek için tıkla-öğren. Sonuçlar açıklanmasının ardından sınava katılacak olan adayların listeside belli olmuştur.

T.C Adalet Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta içerisinde yayınlanmış olan ilan ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Genel Müdürlüğü farklı kontenjanlardan olmak üzere 230 askeri alımı yapacağını açıklamıştı. 230 askeri personel alımı başvuruları 30 Eylül ve 14 Ekim 2022 tarihleri arasında yapılan başvuru sayı 25104 olarak açıklanmıştır. Personel alımı için 14129 kişi başvuru yaparken idare memuru alımı için de toplamda 10,975 kişi iş başvurusunda bulunmuştur.

CTE 230 askeri personel alımı sonuçları açıklanmıştır! Tıkla-öğren. Kazanan adaylar sözlü sınava ve mülakata katılarak atamaları yapılacaktır. Peki, Hangi kontenjanlara atama yapılacaktır.

230 Personel Alımı Kontenjan Dağılımı

37 Psikolog Alımı.

19 Sosyal çalışmacı alımı.

16 öğretmen alımı.

4 fizyoterapist alımı.

2 Veteriner hekimi alımı.

1 inşaat mühendisi alımı.

1 gıda mühendisi alımı.

150 İdare Memuru Alımı

Merakla Beklenen Başvuru Sonuçları Açıklandı

Başvuruda bulunmuş olan adayların merakla beklediği haber geldi. Başvuru sonuçları açıklanmıştır. Sonuçların açıklanmasının ardın dan işe alınacak olanlardan KPSS sınav puanı sıralamasına değerlendirmeler yapılacaktır. buna göre askeri personel alımı için 241 kişi ile idare memur alımı içinde 751 kişinin katılımı sağlanacaktır. Başvuru sonuçlarını öğrenmek için tıkla-öğren.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.