Askeri Öğrenci Alımı! Askeri Personel Alımı Tercihleri

Askeri Öğrenci Alımı! Askeri Personel Alımı Tercihleri

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi başkanlığınca 13 Mayıs 2022 tarihinde sona erecek 2022 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'na yapılacak tercih işlemleri belirlendi. Detaylar haberimizin içeriğinde.

Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları Ve Astsubay Meslek Yüksekokulları için tercih işlemleri için başvuru ilanında bulundu. ÖSYM başkanlığında 13 Mayıs tarihinde ilan edilen 2022 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'na tercih işlemleri yapacaklar için tercih işlemleri belirlendi.

4 şekilde tercihler yapılabileceklerdir. Tercihler Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları, Şehit/Gazi çocuğu olan adaylar, Hava Harp Okulu'nu (HHO) tercih edecek adaylar, Bando Astsubay Meslek Yüksekokulunu tercih edecek adaylar, olmak üzere 4 şekilde olacaktır.

Diğer Lise ve Dengi Okullardan mezun olacak/olan adaylar arasından 1'inci tercihi Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu olan adaylar en yüksek puan türüne göre sıralanarak kalan kontenjan miktarı kadar aday sınavlara çağrılacaktır. Harp okulları veya MYO fark etmeden çağrıya hak kazanan adaylar için tercihleri arasında Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu yer alıyor ise tercih sırasına bakılmaksızın Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'na alınacaklardır.

Şehit gazi yakınları tercih yaparken forma "Şehit/Gazi Yakını" belgelerini yükleyeceklerdir.

Astsubay Meslek Yüksekokulları için adaylar Kara Harp Okulu Sayısal, Kara Harp Okulu Eşit Ağırlık, Kara Harp Okulu Sözel, Deniz Harp Okulu, Hava Harp Okulu ve Sahil Güvenlik Komutanlığı adına Deniz Harp Okullularına tercih yapabileceklerdir.

Haber detayları için tıklayın.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.