5 Bin Güvenlik Korucu Alımı Açıklandı! Ancak İlan Yok

5 Bin Güvenlik Korucu Alımı Açıklandı! Ancak İlan Yok

5 bin güvenlik korucu alımı hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklama yapmıştı. O açıklama üzerine binlerce aday bu alımı yöneldi. Bakan açıklamasının üzerinden yaklaşık olarak 5 ay geçti. Adaylar soruyor ilan ne zaman gelecek diye?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 5 bin güvenlik korucu alımı yapılacağının müjdesini Nisan ayında vermişti. Bakan açıklaması ile binlerce aday güvenlik korucusu alımı için ilanı bekledi. Ancak aradan gecen 5 ay zaman dilimine rağmen her hangi bir ilan yayınlanmadı.

Korucu Adayları Soruyor?

Verilen müjde ile alımın neden bu kadar beklendiği? Kılavuzlar ne zaman yayınlanacak. 5 bin kadro tek ilanla ile mi? Yoksa her şehir kendi bazında mı? İlana çıkacak? Jandarma Genel Komutanlığı ve Kaymakamlıklar il veya ilçe bazlı ilan yayınlayacak mı? Adaylar başvuru genel şartlarına ek şartlar olmasın talebindeler.

jandarma-korucu-alimi.jpg

Korucu Olma Başvuru Genel Şartları

En az ilkokul mezunu olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Terörle mücadele kanununda sayılan terör suçlarına katılmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak. Adayların görevini devamlı yapmasına engel olacak herhangi bir sorunu bulunmaması gerekmektedir. Herhangi bir siyasi parti üyesi olmamak. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup 18 yaşını doldurmuş olan adaylar başvuru yapabilecektir.

Erkek yazarlar için askerlik görevini yapmış olması askerlikle muaf olması ya da askerlikle ilişiği bulunmaması gerekmektedir. Başvuru yapacak adayların Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik yaşlılık aylığı almıyor olması ve emeklilik şartlarını taşımıyor olması gerekmektedir. 40 yaşını doldurmamış olan olayların başvuru yapabileceği belirtilmiştir.

NOT: ikamet zorunluluğu kaldırılması yönünde adayların ayrıca talepleri bulunuyor. Adaylar ilanları kaçırmaması üzere takipçisi olduğumuz kılavuzları anlık olarak sunacağız. Aşağıda bulunan cep uygulamamızı indirerek ilanlardan haberdar olun.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum