2 İlçede JGK 10 Koruyucu Alımı Yayınlandı

2 İlçede JGK 10 Koruyucu Alımı Yayınlandı

Jandarma Genel Komutanlığı, 2 ilçe de 10 koruyucu alımı yapacaktır. En az ilkokul mezunlarından müracaatlar kabul edilecektir. KPSS şartsız alım yapılacaktır. Alımlar yapılacak olan şehirler ve detayları haberde.

Jandarma İlanları Alımı İlanları

Kahramanmaraş ili Türkoğlu ve Afşin Kaymakamlığın da güvenlik koruyucu alımı yapılacaktır. İlan detaylarını incelediğimiz de yapılacak olan alım için başvuruların başladığını tespit ettik. Peki Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılacak olan alım için müracaat koşulları nedir? Başvurular nasıl ve nereye yapılacak?

Kamu Personeli Alımı Müracaat Kriterleri Nelerdir?

En az ilkokul mezunu adaylar arasından yapılacak olan alım için kişilerin Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olmasının yanı sıra silah kullanmaya da engel durumunun olmaması gerekmektedir.

Kaymakamlıklar tarafından yapılacak olan arşiv soruşturması ve güvenlik soruşturması kapsamın da olumlu sonuçlanmanız istenmektedir. (Bu durum atanmaya hak kazanan adaylar için geçerlidir.)

Sosyal Güvenlik Kurumları (SGK), bünyesinde ödenen emeklilik, yaşlılık ve benzeri tür de maaş almıyor olmanız istenmektedir.

Erkek adaylarının askerlik görevlerini tamamlamış olması istenmektedir.

Güvenlik koruyucu olarak çalışabilmek için fiziksel ve psikolojik olarak sağlıklı olmanız beklenir. Sağlık kontrolleri ve sıhhi şartları karşılama gerekliliği istenmektedir.

Profesyonel ve güvenilir bir tavır sergileme, disiplinli olma ve kurumsal kurallara uyma gibi faktörler de önemli olabilir.

Koruyucu olarak çalışmak isteyen adayların geçmişte suç kaydının olmaması gerekmektedir. Temiz bir adli sicil kaydı şartı bulunabilir.

Yaş şartı olarak ise; 18 ila 45 arasında değişebilir.

Siyasi partiye üye olmayan ve kan danasından hüküm giymemiş olanlardan alım olacaktır.

Personel Alımı Başvuruları Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak?

Kahramanmaraş iş ilanları olarak sunulan ilanlara müracaatlar 7 Ağustos 2023 tarihin de başlamıştır. Başvurularınızı 18 Ağustos 2023 tarihi de dahil olmak üzere tamamlamış olmalısınız.

Başvurular için her iki ilçede de ayrı ayrı şahsen başvuru alınacaktır. Müracaat sırasın da dilekçelerinizi teslim etmiş olmalısınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum