İngiltere ve Almanya İşçi Personel Alımı Güncel Resmi İlanı

İngiltere ve Almanya İşçi Personel Alımı Güncel Resmi İlanı

Yayınlanan iki kılavuz ile birlikte Dışişleri Bakanlığı İngiltere ve Almanya işçi personel alımı yapacağını duyurdu. Kılavuzlara göre 41 üst yaş sınırı aranıyor. Adaylar başvurularını Ocak 2022 tarihi bitimine kadar yapmaları gerekiyor.

İngiltere ve Almanya İşçi Personel Alımı Duyurusu

Dışişleri Bakanlığı yayınladığı iki kılavuzda yurtdışı istihdamını duyurdu. Bakanlık duyurusuna göre 41 üst yaş sınırı ile başvuru kabul edilecek. Ocak 2022 tarihlerinde başvuruları sona erecek. Bakanlık ilanları başvurusu nasıl yapılacağı şöyle verildi.

Başvuru Ortak Şartları

Sınav tarihi itibarıyla 41 yaşından gün almamış olmak.

En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak.

Kamu haklarından yoksun bulunmamak.

Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak.

yurdisi-ilanlari.jpg

Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak.

Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir).

Çok iyi derecede İngilizce, Almanca ve Türkçe bilmek.

Bilgisayar kullanabilmek.

İşçi alımı toplam 4 sekreter alımı branşlarında yapılacak.

Yurtdışı Başvuruları Nasıl Yapılıyor?

İngiltere için adaylar tüm başvuru belgelerinin asıllarını veya onaylı suretlerini en geç 12 Ocak 2022, Çarşamba günü mesai bitimine kadar T.C. Londra Başkonsolosluğuna iletmeleri gerekmektedir. Postada meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Başkonsolosluk sorumlu değildir.

Almanya için en geç 7 Ocak 2022, Cuma günü mesai bitimine kadar T.C. Stuttgart Başkonsolosluğuna iletmeleri gerekmektedir. Postada meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Başkonsolosluk sorumlu değildir.

Almanya Kılavuzu

İngiltere Kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum