Sağlık Bakanlığı yeniden atama kurası talepleri

Sağlık Bakanlığı yeniden atama kurası talepleri

Sağlık Bakanlığı 2022 yılı için yeniden kura talepleri olunduğu açıklandı. Kuralar yeniden düzenlenecek? Kura işlemleri ne zaman belirlenecektir? İlgili yeniden düzenlenecek kura işlemleri talepleri hakkında bilgiler aşağıda paylaşıldı!

Sağlık Bakanlığı 2022 yılı için ilk defa yeniden düzenleme atanma kurası talepler toplanacaktır.

2022 yılı 65-72 yaş yeniden atanma düzenleme kurası için

Sağlık bakanlığına bağlı kuruluşlarda Uzman tabipler ve aile hekimleri kanununa göre istihdam edilmek aile hekimleri her yıl sağlık bakanlığınca uygun şartlarda görüldükçe yetmiş iki yaşına kadar mesleklerine devam etmektedir.

Sağlık bakanlığı yönetim hizmetlerine göre 65 yaşına ve geçmiş olup 72 yaşına kadar görev yapmak istenilen tabip uzman gibi unvanlarda talep toplanacaktır.

İlgili Bilgilendirme

Kura müracaatı için https://yhgm.saglik.gov.tr adresinde yayınlanacak olup kuraya ilişki bilgiler Kura personel Bilgi sistemlerinde (PBS) üzerinden ilgili tarihlerle bilgilendirme yapılacaktır.

saglik-bakanligi.jpg

Talepler 02 Mart 2022 saat 17:00 tarih sürecinde müracaat edebilecekler.

Talep Bilgilendir personel adayları tarafından E-devlet kapısından girişlerini gerçekleştirerek https://pbs.saglik.gov.tr/ adreslerinden girişlerini gerçekleştirdikten sonra talep formalarını doldurarak istenilen bilgileri kaydedilmesi sonrası talep sonuçları beklenecektir. Sonuçlar Yukarıda belirtildiği gibi tarih aralığı sürecini Personel bilgi sistemi üzerinden açıklanacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.