Devlet Arşivleri Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Şartlar Neler?

Devlet Arşivleri Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Şartlar Neler?

Devlet Arşivleri Başkanlığı sözleşmeli personel alımı hangi şartlarda ve nasıl yapar? Kurum bünyesinde gerçekleşecek alımlarda şartları yerine getiren adaylar göreve başlayabilir.

Devlet Arşivleri Başkanlığı sözleşmeli personel alımı nasıl yapar? Resmi Gazete kararı ardından çok sayıda kanaldan duyuruluyor. Adayların kılavuz ve başvuru koşullarını yerine getirerek süreci tamamlaması gerekiyor.

Sözleşmeli Personel Alımı Şartları Neler?

Başvuru yapan adayların Devlet Arşivleri Başkanlığı sözleşmeli personel alımı genel koşullarını yerine getirmesi gerekmektedir:

• Devlet Memurları Kanunu 48’inci maddesi kapsamında belirtilen koşullara uygun olmak.

• Yapılan güvenlik soruşturmasına göre arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak.

• Kılavuz içerisinde bulunan tabloda istenen öğrenim şartlarına uygun olmak, bölüm kadroya göre değişen bir bölüm listesi olabilmektedir.

• Başvuru yapılan senenin ilk ayının ilk günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.

• ÖSYM KPSS puan türü olarak, KPSS P3 (Lisans), KPSS P93 (ön lisans), KPSS 94 (orta öğretim) türlerinden en az 50 almak.

• Personel alımı esnasında adayların belirtilen illere göre sıralaması oluşturulmalıdır. Yeni açıklamalarla değişme payı olmakla beraber, yapılacak alımlarda tek kadroya başvurular kabul edilmektedir.

Başka İş Yerleriyle İlgili Kamu Personeli Alımı Şartları

Adaylarda halen devam ettikleri kamu kurumundan ayrıldıklarını belgeyle kanıtlamaları gerekmektedir. Sözleşmeli personel alımı kapsamında yeni yapılacak sözleşmenin geçerli sayılabilmesi için bu şartlar aranmaktadır.

• Bir SGK kurumundan düzenli olarak emekli maaşı gibi maaş alanlar başvuru yapamamaktadır. Ayrıca bir kamu kuruluşunda çalışırken, türlü nedenlerle iş yerinden atılan personellerin yeni başvuruları kabul edilmemektedir.

• Tüm adayların başvuru esnasında devletarsivleri.gov.tr sitesinden işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. Posta ve doğrudan başvurularda, istenen belgelerin eksiksiz biçimde güncel ve gerçek olarak tamamlanması gerekecektir.

• Kamu personeli alımı sürecinde yanlış bilgi verdiği tespit edilen kişiler için sözleşme iptali söz konusudur. Fotoğraflar ve adres gibi detaylar doğru şekilde aktarılmalıdır.

Anlık ilanlar sunulacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.