Kamu Üniversitesi 93 Büro Personeli ve Sağlık Personeli Alacak

Kamu Üniversitesi 93 Büro Personeli ve Sağlık Personeli Alacak

Kamu ilanları yayınlandı. Kamu üniversitesi tarafından 93 büro personeli ve sağlık personeli alımı yapılacağı kılavuz şeklinde sunuldu. Lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecek.

Kamu Üniversitesi 93 kamu personeli olarak büro personeli ve sağlık personeli alımı olarak yapılacak. İlana göre lise, önlisans ve lisans mezunu olması gerekiyor. Türkiye’nin her yerinden başvuru kabul edilecektir.

Kamu ilanları Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 4/B kapsamında sözleşmeli personel alımları yapılacak. Büro personeli alımı, hemşire, ebe, sağlık teknikeri, röntgen teknikeri ve psikolog branşlarında yapılıyor.

Başvuru Genel Şartları

2020 yılı KPSS sınavına girmiş olmak. (Lisans mezunları için KPSS P3, Ön lisans mezunları için KPSS P93, Ortaöğretim mezunları için KPSS P94 puanı esas alınacaktır. Adayların 2020 yılı KPSS puanının, başvurduğu nitelik kodunda aranan öğrenim şartına uygun olması gerekmektedir).

Başvuracak adayların, başvurduğu nitelik kodunun karşısında yer alan aranılan niteliklerin tamamını taşıyor olması ve bunu belgelendirmeleri gerekmektedir.

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumumun bulunmaması.

Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler" hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenlerin atamaları yapılmayacaktır.

Her ünvanın ayrı öğrenim durumu ve başvuru özel şartları bulunuyor. Adaylar kılavuz içerisine girerek verilen tabloyu incelemesi gerekmektedir.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.