Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kamu personeli olma şartlar neler

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kamu personeli olma şartlar neler

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÖSYM ile merkezi atama, E-KPSS ile atama ve diğer unvanlara ilişkin yazılı sınav, yeterlilik sınavı veya sözlü sınav yaparak kamu personeli alım yapmaktadır. Gerekli şartlar ve diğer detaylar haberimizde…

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı diğer bakanlıklar gibi farklı şekillerde kamu personeli alımları yapmaktadır. Bu alımların bazılarında ÖSYM ile merkezi atama yapılmaktadır. Bu tür ilanlarda genel olarak KPSS puanı öncelikli olmaktadır. Bazı ilanlarda ise E-KPSS ile yine merkezi atama yapmaktadır. Bu tür ilanlarda da KPSS puanı öncelikli olmaktadır. Peki diğer unvanlara yapılan alımlar nasıl gerçekleştirilmektedir?

Bakanlık bünyesinde Milli emlak uzmanlığı, Çevre ve şehircilik uzmanlığı, Bilişim personeli, Mimar, İnşaat mühendisi, Harita mühendisi, Şehir planlayıcısı gibi unvanlarda alımlar yapılmaktadır.

Adayların bu unvanlara başvuruda bulunabilmesi için öncelikle genel şartları taşımaları gerekmektedir. Yani adayların T.C. vatandaşı olması, hapis cezası almamış olması, kamudan yasaklı olmaması, 18 yaşından büyük olması, çalışmaya engelinin olmaması gibi genel şartları taşımaları gerekmektedir.

Adaylardan istenen özel şartlar:

Bu genel şartları taşıyan adayların ilan edilen kadrolara uygun Lisans, önlisans, Lise ve ilkokul gibi mezuniyete sahip olması, istenen asgari KPSS puanını almış olması, unvana göre sertifika-sürücü belgesi-tecrübeye dair doküman gibi belgelere sahip olması şeklinde özel şartlar da istenmektedir.

Şehir plancısı unvanı için bir adayın Şehir ve bölge planlama Lisans bölümünden mezun olması,

4’lük sistemde en az 3 mezuniyet notuna sahip olması,

Son 5 yıl içerisinde YDS’den en az D düzeyinde puan almış olması,

3 yıl mesleki tecrübeye sahip olması,

35 yaşını doldurmamış olması gibi özel şartlar istenebilmektedir. Bu noktada adayların resmi sitelerden veya sitemiz tarafından duyurulan ilan şartlarını dikkatle takip etmeleri gerekmektedir.

Başvuru süreci ve istenen belgeler:

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapacağı alımlarda genel olarak istemiş olduğu belgeleri ve başvuruyu elden veya posta yoluyla almaktadır. Bakanlık tarafından ilan edilen unvana göre adaylardan;

Personel alımı başvuru belgesi,

Sağlık durumu beyanı,

Askerlik durum belgesi,

Diploma ve transkript,

Özgeçmiş (CV) ve YDS sonuç belgesi, Tecrübeye dair çalışma belgesi gibi belgeler istenmektedir. Bu şekilde elden veya posta yoluyla adaylardan başvurularını tamamlamaları beklenmektedir.

İlanlar anlık olarak sitemizde yayınlanmaktadır. Sosyal medya mercilerimizden takip ediniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.